Objem BTC transakcií rastie aj napriek poklesu kurzu

od Simona

Rovnako ako väčšina trhu s kryptomenami, bitcoin (BTC) v posledných dňoch zasiahol medvediu sériu. Zdá sa však, že to nemá vplyv na objem transakcií mince, ktorá nedávno dosiahla najvyššiu úroveň za mnoho mesiacov.

Bitcoin klesá a objem vrcholí

Obchodný objem tohto vlajkového digitálneho aktíva (sedemdňový kĺzavý priemer) práve dosiahol svoje sedemmesačné maximum na úrovni 293 520 059 BTC. Toto je výsledok údajov zostavených analytickou platformou Glassnode on-chain, zverejnených 9. mája na účte Glassnode Alert.

tweet

Ak vezmeme do úvahy aktuálny kurz bitcoinu, znamená to, že počas tohto obdobia sa medzi účastníkmi trhu uskutočnili transakcie v hodnote 9,7 miliardy dolárov.

Podľa tweetu posledný vrchol prekonáva predchádzajúci, ktorý bol dosiahnutý len o deň skôr 293 348 968 BTC.

Pokles ceny bitcoinu

Bitcoin zápasí s prudkým poklesom ceny, 8. mája dosiahol 10-mesačné minimum a naďalej klesá, čo koreluje s výpredajom na akciovom trhu.

Ešte pred pár dňami 4. mája, bitcoin vykazoval známky oživenia. Jeho sadzba vzrástla o 6 % po tom, čo Federálny rezervný systém zvýšil úrokové sadzby o pol bodu. Odvtedy sa však so zvyškom trhu pridal k poklesom.

9. mája Bitcoin klesol o viac ako 5,05 % za 24 hodín a o 14,78 % v porovnaní s tým, kde sa jeho cena nachádzala pred týždňom. V súčasnosti sa jeho hodnota pohybuje okolo 33 000 USD a jeho trhová kapitalizácia je 629 miliárd USD.

S nedávnym poklesom bitcoin stratil dôležitú úroveň podpory 37 500 dolárov. To poukazuje na možnosť ďalšieho znehodnotenia a stanovuje hranicu na 30 000 USD ako ďalšiu podporu.

Za zmienku stojí, že najvyššia cena za bitcoin od začiatku roka je 48 000 dolárov, ktorá bola dosiahnutá v januári.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár