Obete podvodov s kryptomenami v Británii tento rok prišli o 200 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Podľa novej správy stratili obete podvodov s kryptomenami v Británii od januára do októbra tohto roku približne 200 miliónov dolárov.

Obete podvodov s kryptomenami

Podľa nedávnej správy sa počet zločinov spojených s kryptomenami v Británii za prvých deväť mesiacov roku 2021 v porovnaní s minulým rokom výrazne zvýšil. Miestna polícia varuje, že podvodníci často lákajú svoje obete falošným potvrdením známych osobností.

Podľa nedávnej správy agentúry Bloomberg bolo v Británii od januára do októbra tohto roku 7 118 správ o podvodoch s digitálnymi aktívami. V dôsledku podvodov prišli obete o približne 200 miliónov dolárov. To je o 30% viac ako v celom roku 2020.

Úrady uviedli, že viac ako 50% podvedených ľudí bolo vo veku od 18 do 45 rokov. Investovanie do bitcoinov a altcoinov je medzi najmladšími občanmi krajiny veľmi obľúbené. Takmer polovica ľudí mladších ako 30 rokov si ako prvú investičnú možnosť v živote zvolila trh s kryptomenami.

Londýnska polícia tiež informovala, že najčastejšou taktikou zločincov je klamať ľudí propagáciou ich projektov s falošným súhlasom celebrít. Až 79% podvodov sa spoliehalo na používanie tejto metódy. Detektív a hlavný policajný dôstojník Craig Mullish komentoval, čo sa deje na trhu.

Počet správ o podvodoch s kryptomenami sa za posledných niekoľko rokov výrazne zvýšil. Byť viac online znamená, že zločinci sa častejšie obrátia na nič netušiace obete s podvodnými investičnými príležitosťami, vysvetlil.

Veľká Británia – útočisko pre podvodníkov?

Pokiaľ ide o podvody s kryptomenami, Spojené kráľovstvo je klasifikované ako „raj“ miestnych zločincov. To si aspoň myslí David Lindberg, generálny riaditeľ retailového bankovníctva NatWest. Povedal, že „nikdy nevidel horší trh“ ako Spojené kráľovstvo. Zdôrazňuje, že vláda Spojeného kráľovstva, polícia, banky a prevádzkovatelia sociálnych médií by mali spojiť svoje sily pri riešení tohto problému.

– Podvody sú novým odvetvím. Podvodníci sú inteligentní a jednajú rýchlo, dodal.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár