Obchodovanie BTC veľrýb naznačuje, že bitcoin už dosiahol minimum

Po štvrtkovej ruskej invázii na Ukrajinu bitcoin klesol pod 35 000 dolárov. Odvtedy sa však kryptomena začala zotavovať a momentálne sa pohybuje okolo 39 000 dolárov.

od Simona

Veľryby nakupovali

Podľa analytickej firmy Santiment uskutočnili BTC veľryby veľké množstvo transakcií za posledný deň. Registrované transakcie nad 100 000 USD a 1 milión USD dosiahli mesačné maximum. Zaujímavosťou je, že počet obchodov s veľrybami vyvrcholil naposledy 24. januára v deň, keď sa trh tiež zastavil a začal sa zotavovať.

Keďže ceny bitcoinov dosiahli dno na 34,7 000 dolárov so štvrtkovými vojnovými správami, veľryby uskutočnili niekoľko MASÍVNYCH transakcií. Išlo o najväčšiu sumu transakcií v hodnote 100 000 $ + a 1 mil. $ + $ BTC od januára. 24., kedy ceny vyskočili + 15 % nasledujúci týždeň.

Teraz sa bitcoin začal zotavovať kvôli ohláseniu sankcií proti Rusku americkým prezidentom Joeom Bidenom. To by mohlo naznačovať, že pôvodná kryptomena už klesla na minimum a bigheadi použili úrovne pod 35 000 dolárov ako skvelú príležitosť na nákup.

Mike McGlone, hlavný komoditný stratég Bloombergu, to považoval za „rozhodujúci moment“ pre digitálne aktíva.

„Myslím si, že to bude v konečnom dôsledku veľmi dobrá príležitosť na nákup bitcoinov pre dlhodobých obchodníkov. Toto bude v histórii vnímané ako rozhodujúci moment“.

Na druhej strane, podľa Alexa Mashinského, generálneho riaditeľa siete Celsius, konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou pôsobil ako katalyzátor, ktorý pomohol bitcoinu vytvoriť rozhodujúcu úroveň podpory vo výške 30 000 dolárov.

Altcoiny strácajú na BTC

A aj keď bitcoin určite vykazuje známky oživenia, v prípade alternatívnych mincí je to o niečo horšie. Väčšina z nich stráca vo vzťahu k svojmu lídrovi.

Stojí za zmienku, že bitka medzi Ruskom a Ukrajinou je prvou otvorenou vojnou v Európe za takmer 80 rokov. Podľa prognóz odborníkov môže mať táto situácia vážne ekonomické dôsledky pre všetky svetové ekonomiky. Je tiež ťažké predpovedať, kedy a kde sa tento konflikt skončí.

V časoch ekonomických turbulencií a neistoty majú rizikové aktíva tendenciu slabnúť. Medzi takéto aktíva patria akcie, firemné akcie a samozrejme kryptomeny.

Bitcoin je lídrom na trhu a najrozšírenejším digitálnym aktívom. Historicky sa ukázal aj ako najbezpečnejší. Napriek tomu tradiční investori stále považujú bitcoin za vysoko rizikové aktívum. A keďže BTC je riskantný, čo tak altcoiny? Dá sa s istotou predpokladať, že ako prví sa ich zbavia investori.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár