Obchodník s kryptomenami z Hongkongu bol unesený a mučený kvôli výkupnému

od Martin Tkáč

Muž z Hongkongu bol nedávno unesený po tom, čo súhlasil s osobným predajom kryptomien v hongkonskom Kowloon Bay.

6. novembra 2021 bol unesený 39-ročný muž z Hongkongu. Zadržali ho za výkupné po tom, čo súhlasil so stretnutím s kupcom Tetheru v Kowloon Bay v Hong Kongu. Muža vylákali do priemyselného objektu. Tam ho fyzicky napadli a donútili ho odovzdať svoj smartfón a heslá obchodným platformám.

Obchodníka držali v budove v Tai Po na severe Hongkongu takmer týždeň. Jeho únoscovia požadovali od jeho rodiny 30 miliónov HKD ako výkupné. 9. novembra 2021 jeho rodina kontaktovala úrady. Policajti vtrhli do domu, kde bola obeť zadržiavaná a keď sa dôstojníci blížili k tomuto miestu, podarilo sa mu ujsť cez okno.

Obchodník mal zlomené nohy, čo si vyžiadalo hospitalizáciu. Polícia v súvislosti s únosom zatkla sedem ľudí a po ďalších stále pátra. Všetci útočníci sú podozriví z príslušnosti k syndikátu organizovaného zločinu triády Sun Yee On.

Alan Chung z West Regional Crime Unit uviedol, že vyšetrujú, či obeť bola okradnutá po tom, čo prezradila svoje bankové heslá a heslá na obchodovanie s kryptomenami. Zdroj pre South China Morning Post povedal, že kryptomeny obete mali hodnotu viac ako 20 miliónov HKD. Hongkonské úrady varovali investorov, aby postupovali opatrne a obchodovali s kryptomenami iba na legitímnych platformách.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár