Obchodníci v panike „prakticky rozdávajú“ svoje bitcoiny bohatým

od Martin Tkáč

Nigel Green, zakladateľ a generálny riaditeľ globálnej finančnej poradenskej firmy Devere Group hovorí, že traderi BTC panikária a môžu urobiť bohatých kupcov ešte bohatšími.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Podľa Greena predajcovia „prakticky rozdávajú“ svoje kryptomeny bohatým, ktorí zase využívajú nahromadené BTC ako poistku proti inflácii.

Green uviedol vo vyhlásení z 15. decembra:

Bohatí, dlhodobí investori do kryptomien zvyčajne prepadnú panike nákupom svojich digitálnych mien za nízku cenu, aby posilnili svoje investičné portfóliá.

Devere Group je nezávislá finančná poradenská spoločnosť s pobočkami po celom svete. Spoločnosť so sídlom v Dubaji v Spojených arabských emirátoch spravuje aktíva v hodnote viac ako 10 miliárd USD.

Zrútenie bitcoinu

V posledných týždňoch sa trhy s kryptomenami prepadli. Bitcoin klesol o 40 % zo svojho rekordného maxima 69 000 USD na približne 42 000 USD. V čase písania tohto článku sa každý BTC obchodoval za 49 000 USD. Podľa údajov CoinMarketCap to predstavuje nárast o 2 % za posledných 24 hodín.

BTC zažil divokú volatilitu, pretože 10. novembra dosiahol svoje historické maximum, keď rozrušení obchodníci opustili trh kvôli neistote ohľadom regulácie kryptomien, ako aj globálneho ekonomického výhľadu.

Ale keď takzvané „slabé ruky“ opustili trh, začali sa hromadiť šikovní, bohatí obchodníci

Napríklad kryptomenový miliardár Su Zhu zo singapurského hedžového fondu Three Arrows Capital kúpil ETH za viac ako 660 miliónov dolárov. Na druhej strane Justin Sun, zakladateľ kryptomenovej platformy TRON, minul na BTC viac ako 7 miliónov dolárov.

Majk Spirit NFT

Mikrostratégy Michaela Saylora kúpila ďalšie BTC za 82,4 milióna dolárov. Zvýšil tak celkové vlastníctvo spoločnosti na 122 478 BTC v hodnote viac ako 6 miliárd USD. Dokonca aj národné štáty „kúpili“ dip a El Salvador kúpil okolo 250 BTC.

Green povedal:

Nedávny výpredaj bol vyvolaný širším sentimentom voči riziku, ktorý ovplyvnil aj mnohé oblasti globálnych akciových trhov. Stalo sa tak v čase, keď je inflácia horúca. Preto povzbudzuje centrálne banky, aby sprísnili menovú politiku, čím ohrozia likviditu, z ktorej majú úžitok mnohé triedy aktív, vrátane bitcoinu.

Green vysvetlil, že keďže hodnota BTC sa tento rok zdvojnásobila, bohatí a ostrieľaní obchodníci využili „volatilitu známky aktíva na doplnenie svojich portfólií“.

Tiež dodal:

Títo predajcovia v panike prakticky rozdávajú svoje kryptomeny bohatým kupcom, ktorí sa hromadia… Tento scenár sa v súčasnej situácii javí ako obzvlášť pravdepodobný. Stále viac sa obávajú, že ich hotovosť, a teda aj míňaciu silu, narúša prudko rastúca inflácia. Centrálne banky sú teraz nútené konať v boji proti inflácii.

BTC

Boj s infláciou

Inflácia v posledných rokoch na celom svete prudko vzrástla. V Spojených štátoch je nárast inflácie na 6,4 % jedným z najväčších. Škody na svetových ekonomikách spôsobené COVID-19 prinútili vlády utrácať bilióny dolárov na stimuláciu, čo zvýšilo spotrebiteľské ceny.

Zatiaľ čo pandémia pustoší ekonomiky a ďalšie investičné produkty, Bitcoin sa často považuje za zabezpečovacie aktívum, ktoré sa bude naďalej zhodnocovať. V niektorých kruhoch sa o ňom hovorilo ako o zlatej verzii na trhu s kryptomenami, najmä kvôli obmedzenej ponuke.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár