O kreslo amerického senátora bude bojovať bitcoinový aktivista

od Simona

Bývalý výkonný riaditeľ Bitcoin Foundation, Bruce Fenton, sa oficiálne uchádza o republikánsku nomináciu v New Hampshire. Mieni zabojovať o miesto v americkom Senáte.

Bruce Fenton chce byť senátorom

Úradujúca senátorka Maggie Hassanová je u voličov Demokratickej strany dosť nepopulárna, čo posilňuje Fentonovu pozíciu v súboji o mandát kongresmana.

Fenton pre CoinDesk povedal, že jeho počiatočný finančný príspevok na kampaň bol až 5 miliónov dolárov. V rozhovore pre portál sa objavilo aj vlákno súvisiace s bitcoinom. Známy libertarián vyhlásil, že „peňažný systém je rozbitý“ a mohol by byť „narušený“.

Kryptomeny v politike USA

Keďže sa kryptomeny stávajú čoraz horúcejšou témou na Capitol Hill, čoraz viac federálnych zákonodarcov sa zaujíma o blockchainový priemysel. Kandidáti vnímaní ako priateľskí ku kryptomenám sa tešia podpore nadšencov digitálnych mien.

Fenton je však podľa CoinDesk v pretekoch trochu „oneskorený“, čo znamená, že v primárkach 13. septembra ho čaká tvrdší boj.

Napriek prekážkam Fenton pre CoinDesk povedal, že sa cítil nútený pokúsiť aj tak zabojovať.

„Vedel som, že je to niečo, čo musím urobiť, inak to budem ľutovať,“ povedal.
„Neviem, aké zmeny môžem urobiť vo svete, ale viem, že to musím skúsiť,“ dodal.
„Nachádzame sa vo veľmi zvláštnom momente svetových dejín,“ tvrdí kandidát.
Bitcoin a kryptomenová revolúcia sú jedným z kľúčových prvkov hlavnej zmeny, ktorú vidíme vo fungovaní našich systémov. Myslím si, že naše hodnoty decentralizácie a slobody čoskoro zmenia svet, vysvetlil.

Fenton sľubuje, že ak vyhrá voľby, samozrejme bude ochotný odstrániť akékoľvek regulačné prekážky pre kryptomenový priemysel.

„Som za to, aby sa čo najviac obmedzilo zasahovanie vlády do našich životov, “povedal. „Či už ide o kryptomeny alebo akýkoľvek iný problém, verím, že vláda by mala znížiť regulačnú záťaž a nechať nás a naše peňaženky na pokoji,“ dodal.

Stojí za to dodať, že politici v oblasti kryptomien nemajú v USA vždy šťastie. Andrew Yang sa uchádzal o nomináciu Demokratickej strany, pretože chcel zabojovať o prezidentský post. Napriek otvorenej podpore blockchainového trhu a inovatívnej predvolebnej kampani prehral vo fáze primárnych volieb.

Neskôr sa mu nepodarilo získať ani kreslo starostu New Yorku.

Vo voľbách v New Yorku však zvíťazil Eric Adams, ktorý sa ukázal byť otvorený aj bitcoinu. Prijal svoje prvé BTC výplaty.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár