Nubank – banka, do ktorej Warren Buffett investoval, vytvorí svoj vlastný token

Brazílska Nubank v stredu oznámila, že vytvorí token nucoin. Ten sa má vydávať v prvej polovici roku 2023. Má to byť „nový spôsob, ako rozpoznať lojalitu zákazníkov a podporiť oddanosť produktom spoločnosti“. Zaujímavosťou je, že v roku 2021 do banky investoval Berkshire Hathaway od Warrena Buffetta, ktorý je považovaný za jedného z najzúrivejších nepriateľov kryptomien.

od Simona

Newsletter news

Nubank vstupuje na tokenový trh

„Projekt je ďalším krokom vpred v našej viere v transformačný potenciál technológie blockchain a ešte väčšiu demokratizáciu nad rámec nákupu, predaja a údržby kryptomien v aplikácii Nu,“ povedal médiám Fernando Czapski, generálny riaditeľ Nucoinu v Nubank.

Čo vieme o bankovom tokene? Má byť založený na sieti Polygon, protokole, ktorého cieľom je zmierniť preťaženie v blockchaine Ethereum.

Token má byť marketingovým nástrojom banky, „nový spôsob, ako rozpoznať lojalitu zákazníkov a podporiť zapojenie sa do produktov spoločnosti“. Držitelia tokenov navyše získajú určité zľavy na služby inštitúcie. Má prísť k tomuto a ďalším privilégiám, ktoré pravdepodobne spoznáme už čoskoro.

Nubank tiež uviedla, že v súvislosti so symbolickými právnymi problémami „vníma regulačný rámec ako dôležitú súčasť procesu vývoja produktu“.

bitcoin a ethereum

Banka, do ktorej Buffett investuje

Nubank vstúpila na burzu koncom minulého roka. Spoločnosť Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway, vlastní podiel, ktorý mal pôvodne hodnotu okolo 500 miliónov dolárov.

Je vhodné dodať, že nápad s tokenom nie je prvým krokom banky smerom k trhu s kryptomenami. 13. mája spustila Nubank obchodovanie s kryptomenami. Jeho 54 miliónov zákazníkov môže od minulého roka „kupovať, ukladať a obchodovať s digitálnymi aktívami pomocou rovnakej aplikácie“ bez toho, aby si museli registrovať nové účty.

Buffettova účasť v banke môže byť prekvapením, pretože je považovaná za jedného z najvernejších kritikov bitcoinu. Raz uviedol, že BTC je „jed na potkany“.

Rovnako kritický voči bitcoinom sa ukázal aj Charlie Munger, jeho dlhodobý obchodný partner.

„Nepáči sa mi mena, ktorá je taká užitočná pre únoscov, vydieračov a podobne. Tiež sa mi nepáči, že len tak darujem pár miliárd dolárov navyše niekomu, kto len tak z ničoho nič prišiel s novým finančným produktom. Myslím, že by som mal skromne povedať, že si myslím, že celý tento prekliaty vývoj je hrubý a v rozpore so záujmami civilizácie. A kritiku nechám na iných,“ povedal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár