Nový prezident Južnej Kórei oživuje svoje sľuby týkajúce sa kryptomien

Nový prezident Južnej Kórei oživuje svoje sľuby týkajúce sa kryptomien

0 komentárov

Yoon Suk-yeol sa stal novým prezidentom Južnej Kórei. Toto je dôležitá informácia pre svet digitálnych aktív, pretože Yoon sa netají svojou priaznivou pozíciou voči kryptomenám. Počas predvolebnej kampane sľúbil, že sa chystá zaviesť okrem iného aj tzv. dereguláciu sektora kryptomien v Južnej Kórei a rád by pomohol vytvoriť „jednorožcov“ súvisiacich s technológiou blockchain (startupy, ktoré majú hodnotu 1 miliardy USD alebo viac).

Ochrana autorských práv a podpora metaverse

Zatiaľ sa zdá, že všetko nasvedčuje tomu, že juhokórejská vláda okamžite začala realizovať predvolebné sľuby zvoleného prezidenta Yoon Suk-yeola. Ministerstvo kultúry, športu a cestovného ruchu 12. apríla oznámilo, že akceptuje politiku ochrany autorských práv NFT.

Podľa vládnych predpokladov takáto akcia pomôže Južnej Kórei vysporiadať sa s metlou podvodných transakcií NFT. Okrem toho je to na podporu metaversného ekosystému.

Podľa správy, ktorú zverejnil Ajunews, Yoon Suk-yeol počas svojej predvolebnej kampane sľúbil, že „podporí nový koncept trhu digitálnych aktív aktiváciou NFT“. V nadväznosti na predloženú správu bola vládna zmluva na „výskumnú službu týkajúcu sa otázok autorských práv súvisiacich s metaverse / NFT“.

Ako sa verejne uvádzalo, ministerstvo v súčasnosti pracuje na procese „výberu spoločnosti a formálneho zmluvného procesu“.

Správa tiež uvádza, že ministerstvo a prezidentský výbor pre zmenu v súčasnosti hodnotia politiku NFT.

„Toto je fáza, v ktorej neustále diskutujeme o politike NFT s výborom pre prevzatie,“ vysvetlil anonymný predstaviteľ ministerstva.

Predstaviteľ dodáva, že účelom ich úsilia je poskytnúť Južnej Kórei riešenia problémov s autorskými právami, ktoré môžu vzniknúť pri používaní NFT.

reklama

Digitálne aktíva v juhokórejskej politike

Na rozdiel od mnohých krajín sa Južná Kórea zdá byť dostatočne odvážna, pokiaľ ide o digitálne aktíva. Aj na politickej scéne.

Volebný oponent novozvoleného prezidenta Lee Kwang-jae koncom roka 2021 oznámil, že má v úmysle prijímať dary na predvolebnú kampaň vo forme kryptomien. Išlo predovšetkým o bitcoiny (BTC) a ethereum (ETH), ale aj o niekoľko lokálnych tokenov.
Okrem toho obaja kandidáti vydali svoje NFT súvisiace s prebiehajúcou kampaňou. Ich pozitívny prístup ku kryptomenám, na rozdiel od názorov bývalého prezidenta Moon Jae-In, pomohol obom kandidátom získať si priazeň u mladšieho volebného obvodu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár