Mike Novogratz sa domnieva, že úrady by sa mali obávať AI, nie kryptomien

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Mike Novogratz sa domnieva, že úrady by sa mali obávať umelej inteligencie, nie kryptomien.

od Simona

Newsletter news

Mike Novogratz: Bojte sa AI, nie kryptomien!

Mike Novogratz, generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital, ktorá sa zaoberá investíciami do digitálnych aktív, je šokovaný tým, ako tvrdo sa regulačné orgány v poslednom čase pozerajú na trh s kryptomenami, pričom ignorujú hrozby, ktoré predstavuje nárast umelej inteligencie (AI).

„Keď sa zamyslím nad umelou inteligenciou, šokuje ma, že toľko hovoríme o regulácii kryptomien a nič o regulácii umelej inteligencie,“ uviedol.

Podľa neho čelíme kríze s vlnou falšovania a krádeží identity. Umelá inteligencia už teraz umožňuje falšovať niečí hlas a vytvárať fotografie upravené photoshopom, ktoré je ťažké rozoznať od autentických fotografií. Príkladom je nedávna vlna „fotografií“ zatknutia Donalda Trumpa alebo pápeža v zimnej bunde. Zatiaľ čo posledná menovaná je celkom zábavná, „fotografia“ s bývalým prezidentom USA vo väzbe už môžu pomôcť politickým provokáciám a šíreniu dezinformácií.

Samotný Novogratz sa však domnieva, že aplikácie založené na blockchaine budú hrať „obrovskú úlohu“ pri zneškodňovaní niektorých hrozieb, ktoré vytvára umelá inteligencia. Podľa jeho názoru je preto hlúpe zasiahnuť trh s kryptomenami len „kvôli Samovi Bankman-Friedovi“.

umelá inteligencia

Čaká nás ďalší býčí trh?

Pokiaľ ide o súčasný stav odvetvia, Novogratz medzitým povedal, že pokles počtu ľudí predávajúcich kryptomeny a opätovné otvorenie digitálnych aktív Čínou (presnejšie Hongkongom) trhu pomohli. Podľa neho tí, od ktorých sa očakávalo, že svoje bitcoiny predajú, tak už urobili. Upozornil však, že tí, ktorí predávali, urobili chybu, pretože jednoducho zbytočne spanikárili. Okrem toho vidí „väčšiu aktivitu investorov do kryptomien v Ázii“.

Silné oživenie na trhu kryptomien sa dobre odráža aj v bilancii spoločnosti Galaxy. Počas prezentácie štvrťročných výsledkov spoločnosť ukázala, že opäť generuje zisk.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár