Nové údaje ukazujú, že práve krátkodobí investori BTC pri poslednej korekcii predávali

On-chain dáta ukazujú, že tzv. slabé ruky stratili svoje kryptomeny. Krátkodobí investori predali veľkú časť svojich bitcoinov počas nedávneho prepadu trhu.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Krátkodobí investori bez BTC

Podľa údajov IntoTheBlock boli adresy, ktoré majú BTC menej ako mesiac vyčerpané, keďže bitcoin klesol o 10 000 dolárov za menej ako týždeň.

Bitcoin má jednu z najhlbších úprav hodnoty voči USD. 1 BTC stál 20. januára okolo 43 500 dolárov. Potom sa cena znížila o približne 10 000 dolárov. Nakoniec cena klesla na najnižšiu úroveň za šesť mesiacov, pod 33 000 dolárov.

Pri takýchto turbulenciách vznikájú tzv. hodleri, dlhodobí držitelia BTC. Inými slovami, nepredávajú svoje kryptomeny. Niektorí dokonca nakupujú pomocou „zľavy“. Dá sa to vidieť na rozbore činnosti niektorých z veľrýb.

Podobne sa nedávno zachovala aj vláda krajiny, ktorá uznala BTC za zákonné platidlo – Salvador.

Bohužiaľ, vyššie uvedené pravidlo neplatí pre všetkých investorov. Tí, ktorí vstúpili na trh nedávno a nie sú zvyknutí na zvýšenú volatilitu bitcoinov a rýchle korekcie cien, spustili výpredaj. V minulosti sa to stalo mnohokrát, keď BTC klesol o dvojciferné percentá v krátkom časovom období. Takíto menej skúsení investori sa zbavujú veľkej časti svojich coinov.

Niečo podobné sa stalo aj počas poslednej revízie, ako to preukázal IntoTheBlock, analytik blockchainu, vo svojej analýze údajov.

pokles BTC

Akciová bilancia doby držania peňaženky odhalila, že investori, ktorí vlastnia bitcoiny menej ako mesiac, znížili svoju celkovú zdieľanú ponuku BTC o 36 % za mesiac. Zjednodušene povedané: z veľkej časti sa vypredali, pravdepodobne sa báli poklesov.

IntoTheBlock dospel k záveru, že investori „sledovali cenovú akciu BTC a keď cena začala klesať, predávali so stratou.“

Kto predáva #Bitcoin?
Náš indikátor zostatku podľa času ukazuje, ako obchodníci – adresy držiace menej ako 1 milión, znížili svoju ponuku o 36 % za posledných 30 dní
Títo obchodníci nasledovali cenovú akciu $ BTC, a keď cena začala klesať, predávali so stratou 

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár