Nové regulácie by mohli trh s kryptomenami tvrdo zasiahnuť

od Martin Tkáč

Investor a miliardár Mark Cuban uviedol, že pravidlo makléra kryptomien v zákone o infraštruktúre by mohlo utlmiť rozvoj digitálnych mien a blockchainu.

Mark Cuban hovorí o nových predpisoch

V rozhovore pre The Washington Post miliardár uviedol, že zákon môže deaktivovať „motor rastu“ bitcoinov a kryptomien, čo podľa neho bude ako „zastavenie elektronického obchodu v roku 1995“.

„Vypnutie tohto motora rastu by sa rovnalo zastaveniu elektronického obchodu v roku 1995, pretože ľudia sa obávali podvodov s kreditnými kartami,“ povedal.

Dodal, že by to bolo podobné aj regulácii vývoja webových stránok pred desaťročiami, pretože „niektorí ľudia si spočiatku mysleli, že sú komplikované a nechápu ich budúcnosť“

Zákon o infraštruktúre

Ustanovenie o dani z kryptomien obsahuje senátny zákon o infraštruktúre. Je príznačné, že obsahuje veľmi širokú definíciu „brokera“ kryptomeny. Toto je definované ako entita „zodpovedná za pravidelné poskytovanie akejkoľvek služby, ktorá prevádza digitálne aktíva v mene inej osoby“.

Mnoho ľudí verí, že toto ustanovenie bude mať za následok definíciu napríklad BTC baníkov alebo výrobcov peňaženiek. Problém je v tom, že títo ľudia alebo spoločnosti nebudú schopní splniť požiadavky nahlasovania vyšších prevodov kryptomeny IRS. Účinok bude ľahko predvídateľný. Tieto subjekty budú emigrovať z USA.

V spoločnom vyhlásení Blockchain Association, Coinbase, Coin Center, Ribbit Capital a Square vyjadrili znepokojenie nad definíciou v návrhu zákona.

Svoje obavy vyjadril aj generálny riaditeľ Twitteru a Square Jack Dorsey s tým, že podľa zákona by USA mohli nakoniec prehrať. Podľa jeho názoru je potrebné „zjednodušiť definíciu brokera na to, na čom skutočne záleží: kde sa digitálne aktíva vymieňajú za fiat menu“. V praxi by maklérmi boli hlavne zmenárne a zmenárne.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár