Novatti Group vytvorí vlastný stablecoin, ktorý bude fungovať na sieťach Ripple a Stellar

od Martin Tkáč

Novatti Group práve oznámila, že pripravuje „austrálsky Stablecoin“, AUDC. Stellar a Ripple spoločne pomôžu adoptovať AUDC, ktorý sa ako stablecoin bude používať hlavne na medzinárodné platby.

NEWSLETTER okrypte.sk
Emisia stablecoinu AUDC pomocou siete Ripple

Novatti Group je jednou z viac ako 300 spoločností, s ktorými Ripple spolupracuje a minulý rok spustila službu rýchlych digitálnych platieb v Austrálii a na Filipínach. Spoločnosť v súčasnosti pracuje na vývoji vlastného stablecoinu v austrálskom dolári.

Mieni AUSC integrovať a začať ho využívať v dvoch blokových sieťach – Ripple a Stellar.

Pripomíname, že Stellar založil spoluzakladateľ Ripple Jed McCaleb po tom, čo opustil Ripple Labs v roku 2013, rok po založení spoločnosti. Dôvodom jeho odchodu bol zrejme konflikt s ďalším spoluzakladateľom Chrisom Larsenom.

Generálny riaditeľ Novatti Peter Cook verí, že spustenie AUDC pomôže spoločnosti stať sa väčšou súčasťou rýchlo rastúceho trhu digitálnych platieb. Verí, že používanie kryptomien pri platbách bude narastať.

Je toto vhodný čas na vytvorenie nového stablecoinu?

Toto však nie je vhodný čas pre stablecoiny. Všetko kvôli kolapsu UST, stablecoinu Terra.

Kolaps UST vyprovokoval mnohých politikov a úradníkov k vyhláseniu, že by chceli regulovať trh so stablecoinmi. Niektorí dokonca vyhlásili, že súčasná podoba trhu s kryptomenami je pre investorov nebezpečná.

Novatti Group audc

Je však možné, že projekt Novatti Group úrady schvália. Stablecoin AUDC je vraj starostlivo zabezpečený v pomere 1:1 fiat menou – v tomto prípade ide o austrálsky dolár.

Coiny je možné nakupovať za AUD a posielať cez blockchain bez akýchkoľvek poplatkov, čo je už značný benefit – stačí spomenúť, že moderné medzinárodné prevody či menové konverzie niesú najlacnejšie. Stablecoin je možné uložiť súčasne s akoukoľvek kryptomenou – vo vašej elektronickej peňaženke alebo vybrať ako AUD.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár