Nová štúdia zistila výrazný nepomer medzi zákazníkmi a spoločnosťami, ktoré vykonávajú transakcie v kryptomenách

Nový prieskum ukázal obrovský nesúlad medzi obchodníkmi, ktorí v súčasnosti akceptujú kryptomeny, a počtom subjektov, ktoré by s tým v roku 2022 len chceli začať.

od Martin Tkáč

Chcete akceptovať kryptomeny?

Worldpay FIS,  popredný svetový poskytovateľ fintech technológií, nedávno zverejnil správu, ktorú pripravil s Crypto.com. Išlo o postoj ľudí ku kryptomenám ako výmennému prostriedku.

Podľa správy s názvom „Crypto for Payments“ existuje v súčasnosti približne 10-násobná disproporcia medzi zákazníkmi a predajcami pri uskutočňovaní transakcií s kryptomenami. Zatiaľ čo 40 % z prvých by chcelo využívať kryptomenu na nákup produktov, iba 4 % spoločností skutočne prijímajú digitálne meny.

Na druhej strane 60 % zákazníkov aj predajcov tento rok prejavilo záujem o používanie/akceptovanie kryptomien.

Skutočná adopcia však bude pravdepodobne oveľa pomalšia. Správa však naznačuje, že predajcovia môžu profitovať z akceptovania kryptomien. V tomto momente boli naznačené napríklad nižšie transakčné poplatky a rozšírenie klientely.

Možným faktorom, ktorý prispieva k nesúladu medzi zákazníkmi a podnikmi, je volatilita cien kryptomien. Obchodníci môžu váhať s predajom svojich produktov za takéto aktíva zo strachu, že ich hodnota môže nasledujúci deň výrazne klesnúť.

V súvislosti s posledným spomenutým vznikli riešenia ako predplatené kryptomenové karty Visa a Mastercard. Používatelia môžu tieto karty „nahrať“ digitálnymi menami a použiť ich na nákup produktov všade tam, kde sú akceptované tradičné platobné karty. Každý z nich na pozadí prevedie prostriedky používateľov na fiat menu.

V súčasnosti 65 % zákazníkov Crypto.com používa kartu „Visa Crypto.com“, čo jasne ukazuje dopyt spotrebiteľov po nákupoch kryptomien.

Konkrétne sa prieskumu zúčastnilo 110 000 zákazníkov Crypto.com a viac ako 1,5 milióna zákazníkov WorldPay. Podobná štúdia od spoločnosti Visa zistila, že 25 % vlastníkov malých podnikov plánuje tento rok akceptovať kryptomeny.

platba kryptomenou

Kryptomeny pri cestovaní a nakupovaní luxusného tovaru

Nie je prekvapením, že správa zistila, že spoločnosti sa najviac zaujímajú o akceptovanie stablecoinov a kryptomien s veľkou kapitalizáciou. Zákazníci tiež prejavili veľký záujem o natívny token Cronos Crypto.com. Je to však pravdepodobne spôsobené výberom výskumnej skupiny.

Spomedzi rôznych odvetví to boli práve maloobchodníci s luxusným tovarom, ktorí prejavili najväčší záujem o akceptovanie kryptomien ako formy platby (80 %). O kryptomeny prejavili záujem aj ľudia, ktorí radi cestujú.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár