Nová štúdia naznačuje, že čím viac viete o BTC, tým optimistickejší ste k budúcnosti kryptomien

Nová štúdia naznačuje, že čím viac viete o BTC, tým optimistickejší ste k budúcnosti kryptomien

0 komentárov

Viac ako 9 500 ľudí po celom svete odpovedalo v rámci štúdie Block’s 2022 Bitcoin, ktorá ukázala, že čím viac viete o BTC, tým optimistickejšie sa pozeráte na budúcnosť kryptomien.

Úroveň optimizmu a vedomostí o BTC

Štúdia digitálnej platobnej spoločnosti Block Inc. ukázali, že čím vyššie respondenti hodnotili úroveň svojich vedomostí o kryptomenách, tým optimistickejšie sa pozerali na budúcnosť bitcoinu (BTC).

V januári Block robil prieskum u viac ako 9 500 ľudí takmer z celého sveta. Na názor boli požiadaní ľudia z Ameriky (celkovo 2 375 anektovaných), Európy, Blízkeho východu a Afriky (4 360) a Ázie a Tichomoria (2 860).

Správa zverejnená 31. mája ukazuje koreláciu medzi optimizmom ohľadom kryptomien a stavom vedomostí o bitcoine. Navyše, čím väčšie znalosti, tým väčšia pravdepodobnosť nákupu BTC. Až 41 % ľudí so záujmom o blockchain uviedlo, že v najbližších 12 mesiacoch nakúpia bitcoiny „veľmi pravdepodobné“, v porovnaní s iba 7,9 % ľudí s „obmedzenými alebo žiadnymi znalosťami“.Navyše ľudia s vyššími príjmami ľudia viac premýšľajú o BTC.

Úroveň optimizmu a vedomostí o BTC

Učiť sa a učiť sa

Vzdelávanie a propagácia sa zdajú byť kľúčom k prijatiu BTC. Najväčším dôvodom (uviedlo 51 % opýtaných), prečo nenakupovať kryptomeny, bola práve nedostatočná znalosť. Druhým najčastejšie uvádzaným dôvodom bolo potenciálne riziko krádeže (32 %), po ktorom nasledovalo presvedčenie, že BTC je príliš volatilný (30 %).

Správa však dodáva, že jednotlivci s nižšími príjmami prakticky využívajú BTC. Viac ako 40 % uviedlo, že si s najväčšou pravdepodobnosťou kúpia, pretože je to jednoduchý spôsob, ako poslať peniaze alebo kúpiť tovar.

Pre porovnanie, ľudia s vyššími príjmami vnímajú bitcoin častejšie ako spôsob, ako zarobiť peniaze (50 %) alebo diverzifikovať svoje investičné portfólio (30 %).

Block si tiež všíma silnú koreláciu medzi vysokou infláciou, ktorá sa vyskytuje v danej krajine a záujmom o BTC. 45 % respondentov v Argentíne používa bitcoin ako aktívum na ochranu svojich úspor. Ako sme už informovali, prijatie kryptomien v Argentíne je vyššie ako v iných krajinách regiónu. Dodajme, že inflácia v tejto krajine dosahuje už teraz až 60 %.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár