Nová, prokryptomenová politická strana

od Martin Tkáč

Andrew Yang, americký podnikateľ, politik a zakladateľ novovzniknutej strany Forward Party uviedol, že chce, aby jeho organizácia zastupovala americkú komunitu kryptomien.

Americké finančné problémy

„Nie vpravo. Nie doľava. Vpred “. Toto je slogan novej politickej strany v USA Forward Party. Podľa jeho zakladateľa Andrewa Yanga sa týmto smerom uberá aj priemysel digitálnych aktív.

Yang, najznámejší ako kandidát na prezidentské voľby Demokratickej strany 2020 a voľby Demokratickej strany primátora New Yorku v roku 2021 v nedávnom podcaste uviedol, že „jeho strana by mala byť hlboko prepojená s americkými nadšencami kryptomeny“.

Naozaj chcem urobiť z Forward Party párty s kryptomenami. V tomto vidím veľkú rovnováhu. Chcem predložiť túto vec zákonodarcom a ukázať, že komunita kryptomien je silou pokroku, silou inovácií a veľkým poskytovateľom pracovných miest.

Podnikateľ upozornil, že jeho politická strana sa zameria na bitcoin a altcoiny. Počas podcastu spomenul aj finančné problémy, s ktorými sa Amerika stretáva. Zahŕňal „pokazený“ bankový systém a iracionálnu zásobu peňazí. Yang vyjadril nádej, že digitálne prostriedky môžu byť v tejto problematickej situácii veľkým prínosom:

Dúfam, že sa pokúsime priniesť do Washingtonu zdravý rozum. Faktom je, že kryptomeny by tu mali zostať a ak sa na ne dobre zameriame, môžeme s tým urobiť veľa dobrého. Týmto spôsobom vyriešime niektoré z najväčších problémov, s ktorými sa stretávame.

Na rozdiel od Elona Muska, ktorý nedávno povedal, že vláda USA by nemala robiť „nič“ pre reguláciu kryptomien, Yang sa domnieva, že investori nemôžu bez určitých regulácií správne fungovať na trhu:

„Nemyslím si, že je realistické očakávať, že by si každý mohol úplne robiť svoje vlastné veci.“ Budú musieť byť nejaké predpisy, ale musí to byť vykonané správnym spôsobom, inteligentným spôsobom.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár