Nouriel Roubini tvrdí, že 99% kryptomien sú scamy

Profesor Nouriel Roubini, známy aj ako Dr. Doom, varuje, že „99,99 % kryptomien sú podvody“ alebo „špekulatívna bublina, ktorá sa chystá spľasnúť“. Investorom odporučil, aby sa „absolútne držali ďalej“ od kryptomien, pričom tvrdil, že väčšina ľudí na trhu sú podvodníci.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Dr. Doom varuje: takmer 100 % kryptomien sú podvody

Profesor ekonómie Nouriel Roubini, známy aj ako Dr. Doom, v rozhovore pre Yahoo Finance Live varoval pred kryptomenami.

Roubini je profesorom ekonómie na New York University (NYU) Stern School of Business. Pôsobí aj ako prezident spoločnosti Roubini Global Economics, globálnej makroekonomickej firmy zameranej aj na prieskum trhu, ktorú spoluzakladal. Je o ňom známe, že neznáša kryptomeny.

„Doslova, 99,99 % kryptomien sú podvody,“ povedal.

Doom sa podelil aj o svoj názor na skolabovanú kryptomenovú burzu FTX a jej zneucteného zakladateľa Sama Bankmana-Frieda. Burza nie je podľa ekonóma na trhu digitálnych aktív výnimkou. Schéma, podľa ktorej FTX fungovala, je zrejme „pravidlom“ v tomto odvetví.

Profesor NYU neodporúča investovať do kryptomien. Tvrdí, že 99 % bitcoinových investorov nenakupovalo BTC za 1 000 alebo 10 000 USD.

„Väčšina z nich trpela FOMO v roku 2021, keď cena vyletela z 20 000 dolárov na… 69 000 dolárov,“ zdôraznil a dodal, že 99 % bitcoinových investorov kúpilo kryptomenu „vysoko nad jej súčasnú trhovú hodnotu“.

Vstúpil aj do témy ICO.

Z 20 000 ICO bolo 80 % oficiálne podvodov a ďalších 17 % kleslo pokiaľ ide o trhovú hodnotu na nulu. To znamená, že 97 % z nich… bol podvod – dodal.

Pokiaľ ide o investovanie do kryptomien, Roubini odporučil držať sa od nich ďalej. Naznačil, že väčšina ľudí na trhu sú podvodníci.

Dr. Doom nie je sám

Nedávno predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Gary Gensler varoval, že väčšina tokenov kryptomien zlyhá, a vyzval investorov, aby si dávali pozor na FOMO v tejto triede aktív.

Medzitým bývalý predstaviteľ SEC John Reed Stark varoval, že regulačný útok SEC na trh sa práve začína.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár