Norton Antivirus pridáva ťažbu kryptomien

od Martin Tkáč

Spoločnosť Norton, ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou, oznámila novú funkciu, ktorá umožňuje používateľom bezpečne ťažiť kryptomeny prostredníctvom svojej platformy.

2. júna spoločnosť oznámila uvedenie Norton Crypto, novej funkcie, ktorá bude fungovať v spojení s internetovým bezpečnostným balíkom Norton 360.

Od dnešného dňa 3. júna budú vybraní zákazníci spoločnosti Norton v rámci jej programu Early User Program pozvaní ťažiť Ethereum pomocou nového rozhrania.

V oznámení sa uvádza, že Norton Crypto poskytuje spotrebiteľom bezpečný a spoľahlivý spôsob ťažby etherea bez toho, aby ohrozovali seba a svoje zariadenia. Jednou z úskalí bolo zakázanie bezpečnostného softvéru a inštalácia malvéru a ransomvéru ako jedného z rizík spojených s ťažbou na osobných počítačoch.

Dodal, že zárobky sa zvyčajne ukladajú priamo na pevné disky baníkov, kde sa v prípade poruchy môže stratiť ich digitálna peňaženka.

Bezpečná ťažba ETH

Spoločnosť, ktorá zmenila názov na NortonLifeLock, rozširuje svoju platformu kybernetickej bezpečnosti s cieľom chrániť neustále sa rozvíjajúci digitálny život spotrebiteľov. Vincent Pilette, výkonný riaditeľ spoločnosti NortonLifeLock diskutoval o širšej úlohe, ktorú kryptomeny hrajú v každodennom živote:

Pretože sa kryptoekonomika stále stáva dôležitejšou súčasťou života našich zákazníkov, chceme im umožniť ťažiť kryptomeny so značkou Norton, ktorej dôverujú.

Gagan Singh, produktový riaditeľ spoločnosti NortonLifeLock dodal, že ťažbu je možné vykonať iba niekoľkými kliknutiami na nový systém. To efektívne znižuje prekážky vstupu a otvára podnikanie tým, ktorých by odradila technická zložitosť.

Riešenie je jedným z prvých, ktoré je integrované do hlavnej bezpečnostnej sady pre PC, a môžu ho nasledovať pravdepodobne konkurenčné spoločnosti ako McAfee a Kaspersky.

ETH ťažba a zisky z iných kryptomien

Je tiež možné, že Norton expanduje nad rámec ETH, pokiaľ ide o možnosti ťažby, pretože už nie je možné získavať dobré zisky z vlastnej ťažby.

Rýchlosť hash potrebná na ťažbu bloku v ethereu vysoko prekročila úroveň, takže pripojenie sa k banskej banke alebo cloudovej banskej službe je pre väčšinu najobľúbenejšou voľbou.

Celosvetový nedostatok polovodičov navyše spôsobil prudký nárast cien počítačového hardvéru, ako sú špičkové grafické karty. V dôsledku týchto prekážok sa môže zvýšiť popularita ťažobných služieb založených na platformách, najmä ak používateľom uľahčujú ich používanie.

To, že nemusíte utratiť 1 200 dolárov za Nvidia GeForce RTX 3080 Ti, by bolo tiež plusom pre väčšinu nováčikov na scéne ťažby kryptomien.

zdroj: freepik.com, beincrypto.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár