Nishad Singh, bývalý riaditeľ FTX, chce uzavrieť dohodu s prokurátormi

Ďalšia osoba blízka Samovi Bankman-Friedovi údajne plánuje priznať vinu v trestnom konaní v súvislosti s jeho úlohou pri údajnom podvode, ku ktorému došlo na burze kryptomien FTX. Podľa anonymných zdrojov oboznámených s prípadom sa Nishad Singh, ako sa o ňom hovorí, pokúša uzavrieť dohodu o priznaní viny s newyorskými prokurátormi.

od Simona

Newsletter news

Bývalý riaditeľ FTX Nishad Singh chce pristúpiť na dohodu

Zdroje médií uvádzajú, že bývalý technický riaditeľ FTX je blízko k dosiahnutiu dohody s prokurátormi. Nishad Singh by sa tak pripojil k bývalej výkonnej riaditeľke spoločnosti Alameda Research Caroline Ellisonovej a spoluzakladateľovi FTX Garymu Wangovi, ktorí sa tiež priznali k obvineniam z finančných podvodov vzneseným voči nim.

Agentúra Bloomberg však uvádza, že dohoda so Singhom ešte nebola uzavretá. Prokuratúra USA pre južný okres New York (SDNY) sa k prípadu odmietla vyjadriť.

Singh zohral kľúčovú úlohu pri vytváraní infraštruktúry burzy FTX. Pôvodne ho v roku 2017 zamestnala spoločnosť Alameda Research. O dva roky neskôr začal úzko spolupracovať s Bankman-Friedom.

Ak Singh uzavrie dohodu a prizná vinu, bude tretím blízkym spolupracovníkom Bankman-Frieda, ktorý tak urobí. Nie je známe, či s federálnymi prokurátormi spolupracujú aj ďalší zamestnanci FTX alebo Alamedy – okrem Ellisona a Wanga.

Tí oznámili, že ak niekto zohral úlohu pri krachu FTX a neprihlásil sa do služby, mal by rýchlo zmeniť stratégiu, než mu polícia zaklope na dvere.

súd

Spoločnosť Bankman-Frieda je v čoraz horšej situácii

Sam Bankman-Fried čaká na súdny proces, ktorý je naplánovaný na október 2023. Okrem toho sa mu prokurátori snažia obmedziť prístup k určitým typom telekomunikačných zariadení. Dôvodom ich konania je zistenie, že bývalý generálny riaditeľ FTX sa pripájal k sieti prostredníctvom siete VPN. K tomu malo dôjsť v januári a februári 2023. Sudca obmedzil právo Bankman-Frieda používať služby okamžitých správ, ako je napríklad Signal. Nerozhodol však o jeho používaní počítačov alebo smartfónov.

Je potrebné pripomenúť, že Bankman-Friedovi hrozí viac ako 100 rokov väzenia (alebo v praxi doživotie). On sám svoju vinu nepriznáva.

Spoluzakladateľ FTX bol obvinený 13. decembra 2022. Bol obvinený z finančných podvodov – vrátane prania špinavých peňazí alebo financovania politikov nezákonnými prostriedkami.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár