Nike a RTFKT predstavujú CryptoKicks – prvé tenisky postavené na Ethereu

od Martin Tkáč

Obuvnícky a odevný gigant Nike vstúpil do sveta metaverse v decembri akvizíciou RTFKT Studios, spoločnosti známej výrobou digitálnych tenisiek predávaných ako NFT. Dnes toto spojenectvo prinieslo prvé ovocie. RTFKT predstavil prvé tenisky Nike postavené na Ethereu.

RTFKT x Nike Dunk Genesis CryptoKicks

RTFKT x Nike Dunk Genesis CryptoKicks sú nové tenisky určené na použitie vo virtuálnych svetoch. RTFKT ich pôvodne predstavila v teaserovom videu na Twitteri. Ukazuje, ako pomocou tzv „Skin Vial“ môžu zmeniť svoj vzhľad.

Prvé CryptoKicks od Nike je možné otvoriť pomocou NFT MNLTH Ethereum. Vo februári boli distribuované vo forme airdropu držiteľom profilových fotografií NFT CloneX a iných starších NFT od RTFKT.

Dnešné odhalenie nasleduje po sérii úloh a hádaniek. Predtým, ako RTFKT spustil webovú stránku, ktorá umožňuje držiteľom otvoriť tajomný NFT, museli zberatelia vyriešiť množstvo úloh. Ľudia, ktorí zdieľali informácie na sociálnych sieťach, dostali MNLTH trezory obsahujúce pár CryptoKicks, jednu „Skin Vial“ a druhú MNLTH.

„Cesta evolúcie“

Podľa oficiálnych FAQ na serveri Discord RTFKT spoločnosť ešte v tomto roku spustí sériu úloh zameraných na odomknutie trezoru MNLTH 2. Každý pár CryptoKickov bude vybavený aj tzv. „Cestou evolúcie“, ktorá ich evolúciu nejakým spôsobom umožní.

Práve teraz sa majitelia RTFKT x Nike Dunk Genesis CryptoKicks NFT pokúšajú predávať tieto tenisky založené na Ethereu na sekundárnych trhoch. Na OpenSea ich ceny začínajú okolo 5 ETH, čo je vyše 14 800 dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár