Nigéria reguluje trh s kryptomenami

Nigéria reguluje trh s kryptomenami

0 komentárov

Nigérijské úrady chcú objasniť úlohu kryptomien v ekonomike svojej krajiny. Okrem toho plánujú navrhnúť vhodný regulačný rámec pre burzy, ktoré ponúkajú digitálne aktíva.

Nigéria chce regulovať trh s kryptomenami

Digitálne aktívum je token, ktorý predstavuje, ako je pohľadávka vo forme dlhu alebo vlastného imania voči emitentovi, a preto sa neplní pod kontrolou Komisie pre cenné papiere a burzu Nigérie, uviedol národný regulátor v novom súbore pravidiel zverejnenom cez víkend.

Obežník nigérijského SEC – „Nové pravidlá o emisiách, službách platforiem a ukladaní digitálnych aktív“ majú podľa nigérijských predstaviteľov poskytnúť väčšiu regulačnú transparentnosť prekvitajúcemu trhu s kryptomenami.

Podľa nových pravidiel, ktoré boli predstavené v nedávno zverejnenom dokumente, musia byť výmeny digitálnych aktív registrovaných v krajine kapitalizované vo výške minimálne 500 000 NGN (1 240 USD) „splatený kapitál“ (to je suma, ktorá bola získaná alebo splatená v dôsledku ponuky vlastného imania) a majú dlhopis vo výške najmenej 25 % z tejto sumy.

Nigérijská SEC tiež vyžaduje, aby výmeny boli „spravodlivé, rozumné a transparentné“, pokiaľ ide o poplatky.

Registrované platformy budú tiež musieť poskytnúť SEC zoznam aktív, s ktorými majú v úmysle obchodovať, a pre každé aktívum dostať list „bez námietok“.

Práce začali v septembri

Pripomeňme, že v septembri nigérijská SEC oznámila, že vytvorila špecializované oddelenie pre výskum investícií do kryptomien. Regulátor potom oznámil, že nová pobočka bude skúmať investície do kryptomien a produktov s cieľom vyvinúť regulačné usmernenia, ktoré pomôžu chrániť investorov.

Lamido Yuguda, generálny riaditeľ SEC Nigéria, v komentári k hnutiu povedal:

„Pozorne sledujeme tento trh, aby sme zistili, ako môžeme odvodiť predpisy, ktoré pomôžu investorom chrániť ich investície do blockchainu.“

Keďže SEC považovala všetky kryptomenové aktíva „za cenné papiere, pokiaľ sa nepreukáže opak“, Yuguda vtedy dodal, že Komisia vstúpi na trh digitálnych mien s reguláciou, keď budú kryptomeny integrované do nigérijského bankového systému.

Je vhodné dodať, že Nigéria sa už môže pochváliť svojou eNairou, teda svojim CBDC.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár