Nigel Green z Devere Group vysvetľuje, prečo sa dnes oplatí nakupovať BTC

Generálny riaditeľ spoločnosti Devere Group, ktorá sa zaoberá finančným poradenstvom a správou aktív, sa podelil o svoje rady pre ľudí, ktorí chcú investovať do BTC. „Napriek nedávnym turbulenciám verím, že trajektória bitcoinu a ďalších veľkých kryptomien stúpa,“ povedal.

od Simona

Newsletter news

Nigel Green vysvetľuje, prečo teraz nakupuje viac bitcoinov

Prezident finančnej poradenskej a správcovskej spoločnosti Devere Group, Nigel Green, potvrdil, že kupuje bitcoiny. V blogovom príspevku zverejnenom tento týždeň načrtol rôzne dôvody, prečo nakupuje viac BTC, najmä počas výpredaja, ktorý prebieha na trhu s kryptomenami.

„Pretrvávajúcu silu amerického dolára, ktorá sa scvrkáva na sprísnenie menovej politiky Federálneho rezervného systému, pociťuje bitcoin a všetky ostatné rizikové aktíva, ako sme videli počas nedávnych poklesov na globálnych akciových trhoch,“ napísal.

 

„Ale ako mnohí seriózni investori do kryptomien, aj ja nakupujem v časoch poklesu. Akceptuje túto krátkodobú volatilitu pre dlhodobé zisky,“ dodal.

Green tiež začal vysvetľovať, prečo teraz nakupuje viac BTC.

„Jedným z dôvodov je, že pozorujem veľryby,“ prezradil.

Dodal, že mnohí investori sa zľakli a „v panike predali BTC“ a „to zase umožňuje veľkým hráčom kúpiť späť viac za nižšie ceny“.

„Okrem toho prebieha ďalšia nápadná aktivita veľrýb. Počet nových peňaženiek obsahujúcich 10 000 až 100 000 bitcoinov sa za posledných 30 dní zvýšila o 103,“ zdôraznil.

bitcoin

Green tiež vymenoval základy kryptomien.

„Rovnako ako mnoho veľkých korporácií, finančných inštitúcií, vlád, prestížnych univerzít a známych legiend z investičného trhu som presvedčený, že digitálne meny sú nevyhnutnou budúcnosťou peňazí,“ napísal.

Prečo si to myslí? „V našom globalizovanom svete, ktorý je čoraz viac poháňaný technológiami, má zmysel ponechať si digitálne, bezhraničné, decentralizované meny,“ vysvetlil a dodal, že „prijatie a dopyt sa naďalej zvyšujú, zatiaľ čo ponuka sa zároveň znižuje.“

Uviedol tiež, že „napriek nedávnym turbulenciám“ verí, že „bitcoin a ďalšie veľké kryptomeny sú na vzostupnej trajektórii“.

Green urobil niekoľko optimistických predpovedí pre cenu bitcoinu. V júni predpovedal nový boom a „výrazné oživenie“ sadzby.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár