Nie je dôvod nedržať bitcoiny 100 rokov, hovorí Michael Saylor

od Martin Tkáč

Michael Saylor, generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, obhajuje svoj dlhodobý vzostupný postoj k bitcoinom  na základe jeho jedinečného potenciálu premeniť sa na „budúcnosť vlastníctva“.

V rozhovore pre Bloomberg TV Saylor tvrdil, že veľký prínos spoločnosti MicroStrategy k bitcoinu, ktorý sa zameral na udržanie pozície na dlhových trhoch, je „stratégia najvyššieho rastu a najnižšieho rizika“, ktorú môže spoločnosť vykonávať.

Niektorí ľudia veria, že diverzifikácia znamená nákup iných typov kryptomien alebo iných typov akcií. Myslíme si, že sme diverzifikovaní, pokiaľ držíme bitcoin. Pretože môžeme bitcoiny vidieť v súvahách miest, štátov, vlád, spoločností, malých a veľkých investorov. V konečnom dôsledku bude bitcoin jadrom technologických inovácií v spoločnostiach Apple, Amazon a Facebook, preto chceme rozmnožovať bitcoiny.

V odpovedi na otázku, ako je možné zosúladiť záujmy veľkých, centralizovaných firiem ako Twitter a Facebook s decentralizovanou sieťou, Saylor uviedol, že bitcoin je kľúčom k vyriešeniu ich endemických problémov s kybernetickou bezpečnosťou a spamom. Integrácia s bitcoinmi a najmä mikroplatby podporujúce Lightning Network môže tieto problémy vyriešiť vytvorením ekosystému, ktorý môže zaručiť dôveryhodnosť a dôveru.

Zdá sa, že Saylorova predpoveď dlhodobého potenciálu Bitcoinu je vyvážená medzi schopnosťou podporovať nové funkcie v sieti a vyvíjať sa do budúceho vlastníctva.

MicroStrategy vsadila na bitcoin ‚ na ktorý si kontroverzne požičala 2,2 miliardy dolárov so zmiešaným úrokom okolo 1,5%, pretože spoločnosť predpovedá, že bitcoin ako otvorenú vlastnícku sieť budú používať „miliardy používateľov“. Zatiaľ čo spoločnosť v súčasnosti prijíma 10-ročný predpoklad, Saylorove komentáre naznačujú, že jeho videnie je dlhodobejšie:

Ľudia žartujú o tom, že bitcoin nie je v skutočnosti obchodnou stratégiou, je to východisková stratégia. To, čoho sa chceme držať, je forma nesvojprávneho uchovávača hodnoty navždy. Zisťoval som: priemerný používateľ Twitteru si myslí, že to vydrží 3 500 rokov. Nikto sa s bitcoinmi neponáhľa. Myslíme si, že toto je budúcnosť majetku.

Bitcoin – kráľ rizikových kryptomien

Minca medzitým napriek tomu spĺňa potreby maloobchodníkov. Saylor poznamenal, že kryptomeny ponúkajú používateľom aplikácií ako Robinhood jedinečnú príležitosť obchodovať 24/7, 365 dní v roku. Podľa jeho názoru „dáva zmysel“, aby Robinhood tvrdo pracoval a zvýšil svoju podporu pre novú triedu aktív. Medzi digitálnymi aktívami je však bitcoin ako „kráľ rizikových kryptomien“ podľa Saylora stále „tam, kde je všetok ruch a vzrušenie“.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár