NFT Worlds vytvorí alternatívnu verziu Minecraftu

NFT Worlds vytvorí alternatívnu verziu Minecraftu

0 komentárov

Minulý víkend sme napísali, že vývojári Minecraft, Mojang Studios, verili, že NFT by v ich hre nemalo byť. Ako zdôrazňujú, takéto tokeny sú v rozpore s myšlienkou ich platformy. Ide o to, že dokážu rozdeliť hráčov na lepších a horších. Len dva dni po oznámení tejto informácie sa jedna zo spoločností špecializujúcich sa na predaj nevymeniteľných tokenov NFT Worlds  postavila na druhú stranu barikády a predstavila svoj plán na vytvorenie alternatívnej verzie Minecraftu.

NEWSLETTER okrypte.sk

NFT Worlds reaguje na aktualizáciu Minecraftu

NFT Worlds doteraz predával špeciálne seedy pre Minecraft. Sú to kódy používané na generovanie svetov v populárnej hre. Tieto seedy sa predávali vo forme tokenov NFT. V situácii, keď posledná aktualizácia Minecraftu prichádza s novou smernicou odmietajúcou celý podiel nevymeniteľných tokenov, sa operácie NFT Worlds stali prakticky nemožnými.

Spoločnosť však rýchlo prešla do ofenzívy a dva dni po oficiálnom zákaze NFT vývojármi z Minecraftu sa o svoj nápad podelila so svetom. NFT Worlds prostredníctvom Twitteru oznámilo vytvorenie alternatívnej verzie Minecraftu, ktorá bude mať prvky NFT a technológiu blockchain.

Hneď treba poznamenať, že ohlásený projekt nemá byť klonom originálu. Má však vychádzať z podobných mechanizmov a nápadov, ktoré zlepšia grafiku, optimalizáciu a celkový zážitok z hry.

Zverejnené oznámenie nám zatiaľ neposkytuje žiadne bližšie informácie, je však známe, že hra má byť zadarmo. Alternatíva Minecraft je navyše určená na prilákanie hráčov, ktorí nemajú záujem o nevymeniteľné žetóny.

Rozhodnutie vytvoriť vlastnú hru od spoločnosti, ktorá sa týmto typom činnosti ešte nikdy nezaoberala, môže byť pre nich poriadna výzva.

Podľa tvorcov

Zamestnanci NFT Worlds neskrývajú sklamanie z postoja tvorcov Minecraftu k NFT. Veria, že tieto akcie predstavujú krok späť pre vývoj hry.

V oficiálnom oznámení ich otvorene obviňujú z:

„Microsoft, Mojang a Minecraft ukázali, že sa nestarajú o svojich tvorcov, staviteľov a hráčov, ak je nejaký nový nápad alebo vízia v rozpore s politikou spoločnosti alebo názormi menšiny pri moci. Deje sa tak napriek ideálom, ktoré stavajú tvorcov do centra diania, ktoré si vývojári odmietajú vážiť.“

Členovia NFT Worlds ďalej opisujú svoje budúce aktivity ako otvorený boj medzi Web2 a Web3. Toto je odkaz na zmeny prebiehajúce na internete, kde NFT Worlds je priekopníkom novej úrovne vývoja.

„Bojujeme za budúcnosť založenú na ekonomike vlastnenej a ovládanej hráčmi, kde všetci účastníci profitujú zo svojho príspevku k tomuto ekosystému. Vidíme, že ide o monumentálnu úlohu. NFT Worlds sa nebojí dávať sľuby, ktoré je na prvý pohľad ťažké splniť.“

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár