NFT tweet Jacka Dorseyho sa ukázal ako gigantický investičný neúspech

V marci 2021 sa historicky prvý tweet Jacka Dorseyho predal za 2,9 milióna dolárov. Dnes stojí ... 132 dolárov. To ukazuje na určitý negatívny jav: počas býčieho trhu sú investori schopní platiť za určité aktíva ceny, oddelené od reality.

od Simona

Newsletter news

NFT tweet

Na jar 2021 dal Dorsey svoj prvý tweet do aukcie. Bolo dôležité, že tento post zastupoval NFT. Bol to takmer stred býčieho trhu na tokenovom trhu, vďaka čomu zaň zakladateľ Twitteru dostal až 2,9 milióna USD. Doláre premenil na bitcoiny a daroval ich mimovládnej organizácii Give Directly.

NFT získal Sina Estavi, CEO Bridge Oracle. Nešlo len o pomoc v dobrej veci, pretože podnikateľ o pár dní zverejnil tweet (NFT) na burze. Chcel zaň získať až 48 miliónov dolárov z čoho polovica sumy mala ísť na dobročinné účely.

Problém bol, že najvyššia ponuka bola okolo 280 dolárov.

Takže Estavi znova nasadil NFT na burzu. Tentoraz zaň najviac chceli zaplatiť 132,72 USD. Dražbu teda opäť zrušil.

Sám najväčší záujemca má aj ďalšie veľké problémy. V máji 2021 bol zatknutý za „narušenie ekonomického systému“ v Iráne a obvinený zo zavádzania investorov. Teraz je voľný a pravdepodobne sa vrátil k téme predaja NFT.

bitcoin

Ako rozumne investovať?

Príklad Dorseyho NFT tweetu ukazuje, že investovanie počas býčieho trhu je veľmi riskantné. Móda pre NFT v roku 2021 znamenala, že tokeny tohto typu sa predávali na aukciách a burzách za dokonca iracionálne sumy. Teraz majú investori, ktorí ich kupujú, veľký problém, ak ich chcú so ziskom ďalej predať. Estavi s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nezarobí viac peňazí zo svojej investície do tweetu, ale ísť na nulu sa tiež zdá nereálne.

Aké je tu poučenie? V prvom rade sa vždy oplatí investovať s chladnou hlavou. Ak vidíme, že na danom trhu je silný boom, možno by stálo za zváženie dvakrát, či sa oplatí aktíva kupovať práve v tom čase. Okrem toho by ste pred investíciou mali vykonať základnú analýzu kryptomeny, tokenu alebo akcie.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár