NFT sú v Číne žiadané, avšak s menšími rozdielmi

od Martin Tkáč

Podobne ako na západe prenikli NFT do všetkých kútov kryptokomunity aj v Číne. Krypto WeChat je plný ekvivalentov hashmasks a pre tých, ktorí milujú mačky sa mooncats stali obľúbenou témou.

NFT v Číne „bublá“

Pravdepodobne najlepším ukazovateľom akéhokoľvek typu bublin je Binance. Binance sa vydáva hlbšie do priestoru NFT a rozdáva bezplatné NFT.

Colin Wu, kryptonovinár v Číne sa zúčastnil aktivity Binance NFT, ktorá vytvorila mrkvu a premenila ju na NFT. Momentálne má malá mrkva hodnotu 1,5 BNB, približne 300 dolárov.

zdroj: cnews24.ru

V Číne nikto neplatí za investovanie do veľkého umenia. Čínsku kryptokomunitu do značnej miery zaujíma špekulatívny aspekt toho všetkého. Sú viac zvedaví na ďalší token platformy ku kúpe ako na ďalšieho začínajúceho umelca.

„Na umenie NFT v Číne je stále veľmi skoro,“ povedal Yin Cao, výkonný riaditeľ Nadácie digitálnej renesancie.

„Sú na to dva dôvody. Po prvé, čínsky trh s umením má extrémne zlé znalosti o krypto umení. Po druhé, čínski umelci NFT majú v provonaní so svojimi západnými kolegami čo doháňať.“

Bude Polkadot dominantnou infraštruktúrou NFT?

Väčšina umeleckých diel je predávaná na platforme Ethereum, v Číne je projekt vedený do značnej miery čínskou komunitou Polkadot v spolupráci s BTC komunitou.

Dopad NFT na komunitu môže byť obrovský. Vzhľadom na to, že Polkadot v Číne naďalej získava silu, je logické sa opýtať, či z toho bude protokol ťažiť…

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár