Strácajú NFT záujem investorov?

od Simona

V lete 2021 došlo k obrovskému nárastu záujmu o NFT. Po roku však objem obchodov na tomto trhu prudko klesol.

NEWSLETTER okrypte.sk

NFT už nemá záujem investorov?

Trh NFT sa snaží udržať exponenciálny rast, ktorý bol zaznamenaný počas boomu v roku 2021. Objemy nedávno prudko klesli a už sú na najnižšej úrovni od júla 2021.

Údaje z Dune naznačujú, že najvyššia úroveň objemu obchodov na platforme OpenSea bola dosiahnutá v januári tohto roku, až 5,8 miliardy dolárov. V prvých dvoch štvrťrokoch tohto roka však obchodovanie na platforme výrazne kleslo v máji „len“ na 3,1 miliardy dolárov. V porovnaní s ostatnými mesiacmi zaznamenal júnový objem obchodov najväčší pokles v histórii platformy, keď klesol o 74 % na 826 miliónov dolárov.

Denný objem obchodov pre OpenSea tiež ukazuje výraznejší pokles aktivity investorov v tomto odvetví. Rozsah obratu za jeden deň v júni a júli sa priblížil k 20 miliónom dolárov. Dve najväčšie burzy NFT po OpenSea – X2Y2 a ​​LooksRare, nedokázali tieto trhové straty vyrovnať.

X2Y2 má v súčasnosti obrat okolo 27 miliónov dolárov za deň. Na druhej strane na LooksRare je táto suma len okolo 9 miliónov dolárov. Navyše, keďže obe burzy poskytujú obchodníkom tokenové stimuly, niektorí predpokladajú, že významná časť celkového objemu pochádza z obchodov uskutočnených manipulátormi trhu, ktorí dúfajú, že budú profitovať z tokenov (burzy odmeňujú svojich najaktívnejších používateľov).

nft

Hackerské útoky sú vážnym problémom

Kybernetické útoky na zbierky NFT tento rok naďalej rástli a podľa novej štúdie od TRM Labs stáli komunitu NFT v máji viac ako 22 miliónov dolárov. Rozsah útokov sa v júni 2022 v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom zvýšil o 55 %.

V súlade s tým tvorcovia Bored Apes Yacht Club, Yuga Labs, zverejnili minulý týždeň príspevok na Twitteri, ktorý varoval pred možnými útokmi. Zdôraznili, že ich bezpečnostný tím prípad vyšetruje.

„Predpokladáme, že zločinci čoskoro použijú napadnuté účty sociálnych médií na spustenie koordinovaného útoku na množstvo komunít. Prosím buď opatrný“

Podľa TRM Labs dôkazy zo siete naznačujú, že hacker, ktorý v júni zaútočil na Bored Ape Yacht Club, môže byť zodpovedný za niekoľko Discord hackov.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár