NFT Royal získal vo svojom kole financovania série A 55 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Hudobný trh NFT Royal získal vo svojom kole financovania série A ohromných 55 miliónov dolárov.

oKrypte SHOP

Royal a 55 miliónov dolárov

Royal umožňuje fanúšikom nakupovať hudobné práva prostredníctvom nekonvertibilných tokenov (NFT). Jeho spoluzakladatelia, podnikateľ JD Ross a DJ Justin Blau, ktorý vystupuje pod prezývkou 3LAU, práve oznámili, že uzavreli kolo financovania vo výške 55 miliónov dolárov!

Ukázalo sa, že do projektu investovala Andreessen Horowitz, spoločnosť rizikového kapitálu.

Ďalšie prostriedky pochádzali z CAA a NEA Connect Ventures, Crush Music, Coinbase Ventures, Founders Fund a Paradigm. Projekt podporili aj celebrity a známi umelci ako The Chainsmokers, Nas, Logic, Kygo, Stefflon Don, Joyner Lucas a Disclosure.

Royal teraz použije prostriedky na rozšírenie svojho tímu a investuje do rozvoja umelcov, ktorí sa zaregistrujú na platforme.

Dávame fanúšikom možnosť spoluvlastniť hudbu so svojimi obľúbenými umelcami pomocou technológie blockchain na udeľovanie práv na skladby a stimulov pre fanúšikov a umelcov. Začíname s vybranou skupinou umelcov, ale v budúcnosti plánujeme otvoriť platformu viacerým hudobníkom,“ povedal.

Minulý mesiac Blau rozdal 50 % práv na streamovanie svojej piesne „Worst Case“ 333 fanúšikom. Títo dostanú podiel z licenčných poplatkov prostredníctvom NFT zakaždým, keď je skladba streamovaná na Spotify, Apple Music alebo inej streamovacej službe.

Podľa Blau už skladba dosiahla viac ako 6 miliónov dolárov, ako navrhli odborníci, a fanúšikovia dostali polovicu tejto sumy na zdieľanie.

Majk Spirit NFT

Hudba 21. storočia

Na otázku, ako môže NFT vyriešiť súčasné problémy v hudobnom priemysle, Blau odpovedal:

Život umelcov je založený na tom, ako veľmi fanúšikovia podporujú ich hudbu, ale poslucháči za túto interakciu nie sú vôbec odmenení. Royal používa štandardy NFT, aby pomohla umelcom získať väčšiu nezávislosť a pomohla im zachytiť viac emocionálnej hodnoty, ktorú hudba poskytuje.

Hodnota mať hudbu je podľa Blaua „dnes veľmi nesprávne prezentovaná a podceňovaná“.

Vysvetlil, že v minulosti bolo vlastníctvo hudobných honorárov, vrátane streamovania, dostupné len nahrávacím spoločnostiam, hedžovým fondom a súkromným investičným spoločnostiam.

Toto všetko sa však môže zmeniť, keďže čoraz viac hudobníkov využíva ekosystém Web3, vrátane NFT.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár