NFT môžu byť väčšie ako bitcoin, hovorí Kevin O'Leary

NFT môžu byť väčšie ako bitcoin, hovorí Kevin O’Leary

Kevin O'Leary verí, že nevymeniteľné tokeny (NFT) by sa mohli stať „oveľa väčším a likvidnejším trhom“ ako bitcoin. Jeho predpoveď je prekvapením. Minulý rok v lete kanadský podnikateľ tvrdil, že žiadna z kryptomien nemá šancu nahradiť BTC.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

NFT vs BTC

Kevin O’Leary, a.k.a. Pán. Wonerful je postava, ktorá mala v posledných rokoch protichodné názory na kryptomenový priemysel. V roku 2019 označil bitcoin za „bezcenný“. Nazval to aj „smeti, pretože sa do nich nedá dostať a vystúpiť vo veľkom množstve“.

Začiatkom roku 2021 však zmenil svoj postoj a vyhlásil, že si ho už váži. O niekoľko mesiacov neskôr oznámil alokáciu 3% svojho portfólia do BTC.

V rozhovore pre CNBC z 5. januára O’Leary, známy ako jeden z hostiteľov v Shark Tank  hovoril o nevymeniteľných tokenoch a ich potenciálnom raste v nasledujúcich rokoch. Kanaďan uviedol, že podobne ako v roku 2021 sa bude NFT naďalej tešiť veľkej obľube. Ako tvrdí, môžu sa stať ešte väčším trhom ako bitcoin.

Jeho viera v digitálne zberateľské predmety pramení zo skutočnosti, že môžu dokázať vlastníctvo predmetov zo skutočného sveta, ako sú autá a hodinky:

Počas niekoľkých nasledujúcich rokov uvidíte veľký pohyb v online overovaní a poistení a daniach z prevodu majetku. Vďaka tomu bude NFT oveľa väčší, likvidnejší trh, dokonca aj ako samotný bitcoin.

Pred pár mesiacmi mal hostiteľ Shark Tank k tomu trochu iný postoj. Tvrdil, že počiatočná minca bola tým správnym dlhodobým investičným nástrojom. V porovnaní s inými digitálnymi aktívami, ako je Ethereum, povedal:

Toto je zlatý štandard pre digitálnu menu. Nič iné ju nemôže nahradiť.

Majk Spirit NFT

Mr. Wonderful nemá rád DOGE

Okrem bitcoinov a nevymeniteľných tokenov je O’Leary oddaným zástancom iných digitálnych aktív vrátane ETH, SOL a stablecoinu USDC.

Existuje však jeden token, ktorý nepodporuje a to je dogecoin. Podľa slov p. Úžasné, investovanie do memecoinov sa nelíši od hazardných hier. Ako tvrdí, DOGE nemá žiadnu základnú hodnotu a mal by byť klasifikovaný ako čistá špekulácia:

Keď špekulujete s niečím ako je dogecoin, nie je to iné ako ísť do Las Vegas a staviť svoje peniaze na červenú alebo čiernu, je to čistá špekulácia.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár