NFL organizuje koncert Super Bowl v metaverse

NFL, najväčšia profesionálna liga amerického futbalu, práve oznámila plány na usporiadanie vôbec prvého virtuálneho koncertu Super Bowl. Hviezdou večera bude raper Saweetie.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Super Bowl v metaverse

V piatok 10. februára sa v Rhythm City uskutoční bezplatný koncert pre používateľov Robloxu.

Roblox je vzdelávacia online hra, ktorú v roku 2006 vydalo americké štúdio Roblox Corporation. Na druhej strane, Rhythm City je hudobná spoločenská hra, ktorá bude uvedená na trh 4. februára.

Poznáme aj hviezdu večera. Bude to Saweetie (v skutočnosti Diamonté Quiava Valentin Harper). Je to americká raperka a celebrita, ktorá začala svoju kariéru a získala popularitu v roku 2016 zverejňovaním krátkych videí na svojom účte na Instagrame, v ktorých rapuje na hudbu populárnych piesní iných umelcov.

Treba poznamenať, že Roblox nie je hra Web3. Myslíme tým to, že nie je postavený na technológii NFT alebo iných technológiách založených na blockchaine. Ide o tradičnú hru Web2, ktorá je však založená na obsahu vytvorenom používateľom. Niektorí ju označujú za „proto-metaverse“ hru vzhľadom na charakter jej ekosystému.

Roblox je však oveľa populárnejší ako typické platformy Web3. V septembri mala platforma 57,8 milióna používateľov denne. Naproti tomu Decentraland, ktorý je jednou z najlepších platforiem Web3, ich mal len 10 000.

Koncerty v metaverse

Myšlienka koncertov v metaverse však ukazuje, aká raná je myšlienka budovania virtuálnych svetov. Dobrým príkladom je minuloročný OzzFest.

Reč je o legendárnom metalovom festivale, ktorý sa však už niekoľko rokov neorganizuje – presnejšie od roku 2018. V roku 2022 sa festival vrátil, ale vo virtuálnej podobe.

Podujatie sa konalo od 10. do 13. novembra. „Hral“ na ňom Ozzy Osbourne, ako aj skupiny Megadeth, Motörhead, Black Label Society, Skid Row a Britof.

Úvodzovky sa uvádzajú z určitého dôvodu. Sledovať vystúpenia týchto umelcov bolo totiž ako sledovať… počítačovú hru. Toto totiž nebola forma priameho prenosu, ktorú sme zažili počas pandémie koronavírusu.

Nižšie si môžete pozrieť, ako vyzerali metaverse koncerty z OzzFestu:


Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár