Nezávislá rezerva získava značné schválenie od singapurských orgánov

od Martin Tkáč

Independent Reserve je austrálska burza kryptomien. Práve dostali licenciu na kryptomenu od Menového úradu v Singapure (MAS). Ide o vôbec prvú zahraničnú spoločnosť, ktorej sa podarilo získať povolenie od singapurského úradu.

Licencia na vývoj kryptomien

Independent Reserve je jednou z najväčších búrz s kryptomenami v Austrálii. Schválenie udelené menovému úradu Singapuru jej umožňuje pôsobiť ako poskytovateľ služieb virtuálnych aktív (VASP) v Singapure. Aby výmena mohla získať licenciu VASP, musela spĺňať určité podmienky vrátane due diligence, vhodnej akvizícii a transparentnom zverejňovaní finančného rizika.

Toto je určite míľnik, pretože s touto licenciou bude Independent Reserve schopná urýchliť vývoj kryptomien v tomto mestskom štáte.

Podľa singapurských zákonov žiadatelia o takúto licenciu podliehajú okrem iného kontrole svojich firemných zásad, postupov ochrany zákazníkov, štruktúr dodržiavania súladu, záruk manipulácie s trhom a požiadaviek Know-Your-Customer.

Adrian Przelozny, generálny riaditeľ Independent Reserve, sa k celej záležitosti vyjadril nasledovne:

Dobre regulované prostredie bude prínosom pre investorov aj zainteresované strany v odvetví kryptomien. Singapur má v súčasnosti najtransparentnejšie a najpodrobnejšie licenčné požiadavky pre akúkoľvek jurisdikciu v Ázii.

43% Singapurčanov vlastní kryptomeny

Výsledky výskumu predloženého nezávislou rezervou ukázali, že Singapurčania vlastnia kryptomeny. Podľa indexu nezávislých rezervných kryptomien (IRCI) je väčšina vo veku od 25 do 44 rokov.

Singapur má prostredie vhodné pre kryptomeny. Začiatkom júla bol prieskum zaradený Singapur ako tretia krajina najpriaznivejšia pre kryptomeny na svete. Pred touto ázijskou krajinou boli iba Spojené štáty a Cyprus. Singapurská administratíva umožňuje ľuďom vlastniť a vymieňať si kryptomeny a v krajine funguje najmenej desať bitomatov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár