Nexo odkúpi späť tokeny v hodnote 100 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Populárny poskytovateľ kryptomien Nexo, oznámil program spätného odkúpenia svojho natívneho tokenu. Ide o sumu až 100 miliónov dolárov. Spoločnosť odhaduje, že celý proces bude ukončený v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov.

Program spätného odkúpenia Nexo za 100 miliónov dolárov

Správna rada spoločnosti schválila program a oprávnila spoločnosť „diskrétne odkúpiť“ svoj pôvodný token Nexo na voľnom trhu. Postup sa už začal a „v závislosti od prevládajúcich trhových podmienok“ by sa mal ukončiť do druhého štvrťroka 2022.

Ak bude program úspešný, manažment Nexo zváži uskutočnenie ďalšieho na základe získaných výsledkov.

Nexo má v úmysle použiť vykúpené tokeny na „investovanie do strategických cieľov prostredníctvom zlúčenia tokenov, aby sa zaručili výhody pre ich držiteľov“. Niektoré mince použije aj na „denné úrokové platby zákazníkom, ktorí sa rozhodnú dostávať zárobky z tokenov NEXO“.

Každá z tranží spätného odkúpenia bude zabezpečená najmenej jeden rok po splatení. Ako je vysvetlené v oznámení, po uplynutí tohto obdobia budú mince oprávnené na „fúzie tokenov, denné platby úrokov a iné udalosti“.

Silná finančná pozícia

Antoni Trenchev, spoluzakladateľ a riadiaci partner spoločnosti Nexo poznamenal, že účelom tohto programu je demonštrovať „finančnú silu spoločnosti“. Zdôrazňuje tiež schopnosť spoločnosti Nexo „zlepšovať produkty súčasne, udržiavať silnú súvahu a investovať do alternatívnych stratégií rastu, a to všetko pri poskytovaní významnej užitočnosti a rastu držiteľom tokenov NEXO.“

Trenchev dodal:

Keď sa podiel spoločnosti Nexo na trhu zvyšuje a odvetvie dospieva, budeme pokračovať v akvizíciách tokenov a fúziách, aby sme si vybudovali vedúcu pozíciu v ekosystéme požičiavania kryptomien.

Stojí za zmienku, že ide o druhú iniciatívu tohto typu od Nexo. Spoločnosť spustila podobný program začiatkom tohto roka. Bolo to však za oveľa menšiu sumu, len 12 miliónov dolárov.

VEĽKÁ aktualizácia #Nexonomics!
Program Nexo Buyback sa rozbieha 🚀
Na princípe otvoreného trhu odkúpime tokeny NEXO v hodnote 12 miliónov USD, ktoré budú na 12 mesiacov uložené v našej verejne viditeľnej rezerve na ochranu investorov.

zdroj: decrypt.co, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár