Ministerstvo financií štátu New York (DFS) vydalo prvé regulačné usmernenia pre subjekty vydávajúce stablecoiny v amerických dolároch.

Newyorský finančný regulátor vydal nové usmernenia pre stablecoiny

od Martin

Ministerstvo financií štátu New York (DFS) vydalo prvé regulačné usmernenia pre subjekty vydávajúce stablecoiny v amerických dolároch.

NEWSLETTER okrypte.skTieto usmernenia stanovujú „základné kritériá“ pre bezpečnosť a spätné odkúpenie stablecoinov a očakávania ministerstva s ohľadom na ich rezervy a nezávislé audity.

Podľa inšpektorky Adrienne Harrisovej: „Toto vytvára jasné kritériá pre spoločnosti rizikového kapitálu, ktoré chcú v New Yorku vydávať stabilné mince v USD.“

Konkrétnejšie sa v dokumente uvádza, že každý stablecoin „musí byť plne zabezpečený rezervou aktív“ na konci každého pracovného dňa. Na druhej strane sa od emitentov vyžaduje, aby mali „ jasné pravidlá spätného odkúpenia“ vopred písomne ​​schválené DFS.

Okrem toho sa od nich vyžaduje, aby oddelili aktíva vo svojich rezervách od svojich vlastných aktív a aby ich držali „v štátnych alebo federálne registrovaných inštitúciách úschovy a/alebo správcov aktív v USA“.

Rezervy musia byť držané v triedach aktív, ako sú americké štátne dlhopisy, zmluvy o spätnom odkúpení plne zabezpečené americkými štátnymi dlhopismi, vlastné zmenky a depozitné účty u amerických štátnych alebo federálnych registrovaných správcov.

Držby stablecoinov sú tiež nezávisle kontrolované mesačne a ročne licencovaným americkým certifikovaným audítorom (CPA).

Na ktoré spoločnosti sa tieto usmernenia vzťahujú?

V usmerneniach sa uvádza, že sa vzťahujú iba na emitentov stabilných coinov regulovaných DFS a držiteľov zakladateľskej listiny s obmedzeným účelom pôsobiacich v štáte New York.

V súčasnosti sú to:

  • Paxos Trust Company, emitent Pax Dollar (USDP),
  • Binance USD, emitent Binance USD (BUSD),
  • Gemini Trust Company, emitent Gemini Dollar (GUSD) a
  • GMO-Z.com Trust Company, emitent Zytara dolár (ZUSD) .

Vydanie týchto usmernení nasleduje po kolapse TerraUSD stablecoinu (UST) minulý mesiac. Ministerstvo túto udalosť spomenulo vo svojej tlačovej správe a označilo ju za „nedávny vývoj na trhu stablecoinov a v priestore virtuálnej meny“.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár