Starosta New Yorku potvrdzuje: Dostane prvé tri šeky v bitcoine

New York môže zakázať ťažbu kryptomien PoW

od Simona

Očakáva sa, že členovia Štátneho zhromaždenia v New Yorku budú čoskoro hlasovať o moratóriu na ťažbu kryptomien pomocou PoW. Ak bude návrh zákona schválený, pošle ho na schválenie Senátu.

Projekt bol navrhnutý v kontexte „Climate Leadership and Community Protection Act“. Vyžaduje, aby sa „celoštátne emisie skleníkových plynov znížili o 85 % do roku 2050 a aby dovtedy mal štát nulové čisté emisie pre všetky odvetvia hospodárstva“.

Podľa navrhovaného nariadenia:

„Pokračujúca a rozšírená prevádzka dátových centier využívajúca overovacie metódy overovania na overenie blockchainových transakcií výrazne zvýši spotrebu energie v štáte New York a je opodstatnené veriť, že súvisiace emisie skleníkových plynov nezvratne poškodia dodržiavanie Climate Leadership and Community.
Zákon o ochrane, ktorý je v rozpore so zákonom štátu“.

Ak ho prijme zhromaždenie aj Senát, bude si vyžadovať komplexné preskúmanie vplyvu na životné prostredie a účinne zakáže ťažbu kryptomien PoW, ktoré spaľujú fosílne palivá, na obdobie troch rokov.

Komunitné petície proti zákazu ťažby bitcoinov

Newyorčania spustili petíciu proti navrhovanému návrhu zákona.

Môžeme si v nej prečítať:

„Ak sa tento návrh stane zákonom, New York príde o jedinečné príležitosti, ktoré ťažba bitcoinov ponúka pre ekonomický rozvoj a šírenie obnoviteľnej energie. To by mohlo vytvoriť precedens pre štáty v celej krajine, ktoré by urobili rovnakú chybu“.

Ľudia, ktorí sa pripájajú ku kampani, podpisujú vopred pripravenú správu, ktorá hovorí:

„Ako volič vo vašom zbore vás žiadam, aby ste hlasovali proti (A.7389C / S. 6486C), návrhu zákona na poslednú chvíľu, ktorý má obmedziť rozvíjajúci sa priemysel ťažby kryptomien“.

Vzhľadom na to, že zákon by v podstate zakázal všetky ťažobné činnosti typu Proof-of-Work, malo by to dopad na spoločnosti ako Stronghold Digital Mining. Ako už bolo uvedené, táto americká spoločnosť nedávno začala využívať uhoľný odpad z desaťročí starých elektrární na pohon svojich ťažobných prístrojov.

Ak sa uhoľný popol neoddelí, môže unikať do podzemnej vody a kontaminovať vodné kanály. Obsahuje ťažké kovy, ktoré sa považujú za karcinogénne. Iniciatíva Stronghold preto bráni vstupu toxických látok k obyvateľom Pensylvánie.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár