Netflix vydá dokument o generálnom riaditeľovi QuadrigaCX Geraldovi Cottenovi

od Martin Tkáč

Netflix vydá dokument o generálnom riaditeľovi QuadrigaCX. Dej filmu sa zameria na opis najdôležitejších udalostí v živote Geralda Cottena.

Tajomný život hlavy QuadrigaCX

Gerald Cotten, zakladateľ QuadrigaCX, viedol pomerne tajomný život, ktorý bol pre mnohých zdrojom špekulácií. Cotten bol zapletený do absurdných obvinení, ako napríklad fingovanie jeho smrti a potom požadovanie exhumácie jeho tela. Dokument plánovaný spoločnosťou Netflix predstaví udalosti jeho života. Má tiež vysvetliť dôvody, ktoré z Cottena urobili takú kontroverznú postavu.

QuadrigaCX bola považovaná za najväčšiu kanadskú burzu kryptomien. Cotten bola založená v roku 2013, ale všetky prevádzky ukončil v roku 2019. Po Cottenovej smrti spoločnosť skrachovala a zanechala za sebou dlhy vo výške 215,7 milióna dolárov.

Dej má predstaviť „skupinu investorov, ktorí boli zvedaví“. Zameria sa tiež na analýzu najdôležitejších udalostí v Geraldovom živote. Cotten bol nájdený mŕtvy v Indii pri dobrovoľníctve v sirotinci.

Netflix zatiaľ nezverejnil detaily hercov a režiséra. Trailer, ktorý platforma zverejnila, však rozpráva o plastickom chirurgovi a vyhýbaní sa napájaniu na palube jachty.

Netflix sa stal najpoužívanejšou streamingovou platformou. V súčasnosti má na celom svete približne 209 miliónov predplatiteľov. Platforma je známa tým, že vytvára podrobné dokumentárne trilery za účasti škandalóznych postáv.

Predstieral Cotten vlastnú smrť?

Gerald Cotten údajne zomrel na Crohnovu chorobu v roku 2018. V čase jeho smrti mal ako jediný prístup k miliónom kryptomien pochádzajúcich od približne 100 000 investorov zaregistrovaných na QuadrigaCX.

To viedlo k špekuláciám, že mohol svoju smrť predstierať a uniknúť s miliónmi dolárov. Doteraz sa však nenašli žiadne konkrétne dôkazy na podporu tejto teórie. Neskôr sa ukázalo, že panamská spoločnosť Crypto Capital bola zodpovedná za kontrolu väčšiny jeho finančných prostriedkov.

Spoločnosť uviedla, že po Cottenovej smrti získala od užívateľov pohľadávky vo výške 170 miliónov dolárov. Neskôr spoločnosť QuadrigaCX s pomocou Ernsta a Younga zahájila proces predaja nehnuteľností a majetku Cotten. Do novembra sa jej podarilo vyzbierať 30 miliónov dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár