netflix dokument

Netflix prichádza s dokumentárnym filmom o hackerskom útoku Bitfinex

Nový dokument na Netflixe rozpovie príbeh páru z New Yorku a ich biznisu, pri ktorom ukradnú takmer 120 000 BTC. V pozadí sa objaví príbeh o hackerskom útoku na Bitfinex.

od Simona

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Netflix natočí dokument o hackeroch, ktorí okrádajú Bitfinex

Streamovací gigant Netflix čoskoro vyprodukuje dokumentárny seriál o hacknutí Bitfinex, jednom z najväčších finančných zločinov roku 2016. Na burze bolo vtedy ukradnutých 119 756 bitcoinov (BTC), vtedy v hodnote 72 miliónov dolárov.

Dokument na Netflixe sa zameria na dvojicu z New Yorku a ich biznis s takmer 120 000 BTC súvisiacich so zločinom. Podľa Netflixu bude dokument režírovať americký filmár Chris Smith a spoluvýkonným producentom bude Nick Bilton.

Netflix objednal dokumentárny seriál o údajnom pláne manželov na pranie ukradnutých kryptomien v hodnote miliárd dolárov v najväčšom prípade finančného zločinu v histórii.

Dej je založený na dvoch hlavných postavách Ilya Lichtenstein a Heather Morgan, newyorský pár spojený s krádežou 120 000 BTC a ich účasťou na praní ukradnutých peňazí.

Netflix poznamenáva, že „keď hodnota ukradnutých bitcoinov vzrástla zo 71 miliónov dolárov v čase hacku na takmer 5 miliárd dolárov, dvojica sa údajne pokúsila predať svoje digitálne peniaze vytvorením falošných online identít a účtov a nákupom fyzického zlata, NFT a viac – celú dobu sa vyšetrovatelia snažili sledovať pohyb peňazí na blockchaine.

Médiá sledovali aj pohyby súvisiace s ukradnutými finančnými prostriedkami. Posledná akcia na blockchaine prebehla 1. februára 2022.

Služby vymáhajú ukradnuté prostriedky

Nedávno sme informovali, že americké ministerstvo spravodlivosti zabavilo viac ako 94 000 bitcoinov údajne ukradnutých počas spomínaného hacku kryptomien Bitfinex.

Podľa vyhlásenia ministerstva spravodlivosti z 8. februára boli 34-ročný Ilya Lichtenstein a jeho 31-ročná manželka Heather Morgan zatknutí za „údajné sprisahanie s cieľom preprať 4,5 miliardy dolárov v ukradnutej kryptomene“.

V správe sa uvádza, že orgány činné v trestnom konaní doteraz zabavili viac ako 3,6 miliardy dolárov v kryptomenách spojených s týmto hackom. Dvojici hrozí až 25 rokov väzenia.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár