Ned Segal CFO Twitteru verí, že investovanie do kryptomien „teraz nemá zmysel“

od Martin Tkáč

Investovanie do kryptomien „momentálne nedáva zmysel,“ povedal Ned Segal, finančný riaditeľ Twitteru. Prečo také negatívne hodnotenie digitálnych aktív?

Ned Segal neodporúča investovať do kryptomien

„Ak by sme mali mať v súvahe kryptomeny, museli by sme urobiť iný súbor rozhodnutí,“povedal Segal v pondelok.
„Twitter by musel zmeniť svoju investičnú politiku, aby si vo svojej súvahe ponechal volatilnejšie aktíva,“ povedal pre The Wall Street Journal.

Dodal, že spoločnosť preferuje investovanie do menej volatilných aktív, akými sú cenné papiere.

Z toho teda vyplýva, že Twitter je zástancom investovania do bezpečnejších aktív. Napriek tomu Segal, ktorý od roku 2017 vedie finančné oddelenie spoločnosti, začiatkom tohto roka uviedol, že spoločnosť skúma využitie bitcoinov.

Twitter zároveň vidí potenciál svojich nedávno spustených predplatiteľských služieb. Ako dodal finančný riaditeľ spoločnosti, tieto predplatné „budú predvídateľným a novým priestorom, v ktorom budeme generovať dodatočné príjmy.“

Poukázal na služby ako Twitter Blue, ktorá používateľom poskytuje ďalšie funkcie a Super Follows, vďaka ktorej môžu autori spoplatniť svojich sledovateľov a poskytnúť im prístup k ďalšiemu obsahu.

Ned Segal CFO Twitteru hovori, ze nema zmlysel investovat do kryptomien

Druhá spoločnosť Jacka Dorseyho

Je vhodné dodať, že fintech spoločnosť Square, ktorú tiež vedie a spoluzakladá Jack Dorsey z Twitteru, si kryptomeny drží vo svojej súvahe. To isté robia aj ďalší giganti na trh, Tesla či Microstrategy.

Samotný Dorsey je zástancom decentralizovaných technológií vrátane bitcoinu a kryptomien, vyjadril to už mnohokrát. Tvrdí, že kryptomeny môžu pomôcť k rozvoju napríklad trhov v Afrike, kde stále veľa ľudí nemá bankový účet.

Twitter chce tiež rozširovať svoje služby pomocou blockchainu. Teraz vám umožňuje posielať tipy používateľom v bitcoine. Založil tiež kryptomenový tím a pred pár mesiacmi vytvoril skupinu, ktorej úlohou je vytvárať nové technologické základy portálu pomocou nových technológií.

Nový tím s názvom Twitter Crypto má viesť Tess Rinearson. Podľa Financial Times bude jej úlohou vyvinúť „stratégiu pre budúcnosť kryptomien na Twitteri“.

Som nadšený, že sa môžem pripojiť k Twitteru. Budem viesť nový tím zameraný na kryptomeny, blockchain a ďalšie decentralizované technológie, vrátane kryptomien a mimo nich

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár