Návrh zákona o integrácii kryptomien s finančným systémom je takmer pripravený, povedala senátorka Lummis

od Simona

Len včera sme informovali, že americký prezident Joe Biden podpísal výkonný príkaz týkajúci sa postoja vlády ku kryptomenám. Senátorka za Wyoming Cynthia Lummis teraz oznámila, že pripravuje nový návrh zákona, ktorý integruje digitálne aktíva do finančného systému.

Integrácia digitálnych aktív s finančným systémom

Lummis je jedným z najväčších zástancov kryptomien v Kongrese. 9. marca na Twitteri oznámila, že ona a jej partneri robia posledné úpravy zákona a že je „takmer pripravený“

Komunita Twitteru reagovala na jej príspevok mnohými návrhmi, komentármi a kritikou raných verzií projektu. Je zaujímavé, že senátorka si ich vzala k srdcu a poďakovala sa im za „silnú spoluprácu pri dosahovaní konsenzu“.

Prvé informácie o plánoch senátorky na vytvorenie komplexného zákona, ktorý bude pokrývať všetky aspekty, od zdaňovania a klasifikácie kryptomien až po ochranu spotrebiteľa, sa objavili v decembri.

Senátor Ted Cruz kúpil bitcoiny

Senátorka Lummis kritizuje Bidenov výkonný príkaz

Predtým, ako senátorka informovala komunitu na Twitteri o svojom postupe, vyjadrila sa aj k prezidentovmu výkonnému príkazu pre kryptomeny.

V jej oficiálnom vyhlásení sa môžeme dočítať:

„Myslím si, že vykonávacie nariadenie nezohľadňuje skutočnosť, že drvivá väčšina používateľov digitálnych aktív dodržiava zákony a snaží sa zlepšiť náš finančný systém. Ak máte pochybnosti, mali by ste sa pozrieť na Wyoming, kde sa digitálnym aktívam darí v zdravom rozume a vyváženom regulačnom rámci“.

Na záver dodala, že stále nie je presvedčená o potrebe vytvorenia digitálnej meny centrálnej banky CBDC. Bude však naďalej sledovať prácu Federálneho rezervného systému v tejto veci a prezentovať svoje názory na túto záležitosť.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár