Napriek zlému sentimentu na trhu investori nakupujú produkty súvisiace s kryptomenami

CoinShares poznamenal, že napriek „klesajúcim cenám a potenciálne negatívnemu vplyvu hroziaceho východoeurópskeho konfliktu“ zaznamenali produkty investovania do digitálnych aktív minulý týždeň významný vplyv.

od Martin Tkáč

Krízy a trh s kryptomenami

Počas poklesu na trhu s kryptomenami uložili inštitucionálni investori takmer 89 miliónov dolárov do fondov súvisiacich s bitcoinami (BTC). V rovnakom čase bolo vyplatených 15,2 milióna dolárov z trhu investičných produktov založených na ethereu (ETH).

Podľa správy spoločnosti CoinShares z 22. februára, Digital Asset Fund Flows Weekly, fondy BTC vyzbierali tento mesiac celkovo 178,3 milióna dolárov. K poslednému prílevu kapitálu vo výške 89 miliónov USD došlo len medzi 14. februárom a 18. februárom.

Za posledných sedem dní BTC klesol o 14,6 % na približne 38 000 USD. Počas tejto doby ETH klesol o 16,2 % na 2 668 USD v čase písania tohto článku. Dvojciferné straty utrpeli aj ďalšie špičkové aktíva ako cardano (ADA), solana (SOL) a XRP.

CoinShares poznamenal, že napriek „klesajúcim cenám a potenciálne negatívnemu vplyvu hroziaceho konfliktu vo východnej Európe“ vykázali investičné produkty kryptomien minulý týždeň výnosy okolo 109 miliónov dolárov.

Napriek zlému sentimentu na trhu investori nakupujú produkty súvisiace s kryptomenami

Inštitucionálni investori nakupovali okrem iného Investičné produkty za 25 miliónov dolárov viazané na konkurenta Etherea, Avalanche. Fond s viacerými aktívami a fond Solana tiež zaznamenali významný prílev vo výške 9,4 milióna USD a 1,2 milióna USD.

Po sérii odlevov kapitálu v januári najnovšie údaje označujú piaty týždeň prílevov. Zatiaľ čo vplyv bol viditeľný v Európe aj v Amerike, hlavne v Amerike hovoríme o tržbách v celkovej výške 101 miliónov USD.

Pokiaľ ide o inštitucionálnych správcov aktív a poskytovateľov fondov, CoinShares XBT stratila 21,6 milióna USD, zatiaľ čo Purpose a ProShares zaznamenali prílev 63,2 milióna USD a 26,6 milióna USD.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár