Nakúpil Facebook bitcoin?

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg zverejnil na svojom profile fotografiu dvoch domácich kôz: Maxa a Bitcoinu.

Táto fotografia vyvolala množstvo komentárov medzi komunitou kryptomien a potenciálnej investícii facebooku.Od svojho zverejnenia zaznamenal tento záznam 728 000 reakcií, 138 000 komentárov a 15 000 zdieľaní.
Samotné porovnanie slov koza, bitcoin a Max je veľmi zmysluplné. V anglickom slangu slovo G.O.A.T. sa používa ako skratka pre „najväčšiu zo všetkých čias“. Aj vo svete obchodovania a kryptomeny znamená volanie kohokoľvek aktívneho ako „koza“ uponáhľanú a ziskovú investíciu.

Ďalšia vlna komentárov prebehla aj cez Twitter. Najčastejším názorom je, že signál je potvrdenie nedávnej fýmy, že Facebook investoval do BTC. Mark Zuckerberg to nemôže zatial oficiálne oznámiť, zdá sa však, že naznačuje získanie kryptomien pre jeho spoločnosť.

Ozvali sa aj zvučné mená:

Prezident najväčšej kryptoburzy Binance, @cz_binance tweetoval, že to bolo „nevyhnutnosť“. Doplnil aj radu, že facebook by mal pridať možnosť platby / prevodu BTC namiesto toho aby sa musel starať o zadávanie vlastného tokenu.

 

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár