Najväčšie burzy budú podporovať Terra 2.0

od Martin Tkáč

LUNA čoskoro spustí nový blockchain s názvom Terra 2.0. Ako sa ukazuje, do distribúcie nových tokenov sa zapoja aj používatelia veľkých svetových búrz.

NEWSLETTER okrypte.sk

Burzy podporujú Terra 2.0

Platformy: Binance, FTX, Crypto.com, Huobi, Bitfinex, Bybit, Gate io, Bitrue a Kucoin už deklarovali svoju podporu pre upravenú verziu nedávno skolabovaného blockchainu Terra. Binance uviedla, že „úzko spolupracuje s tímom Terra na svojom pláne obnovy“, zatiaľ čo FTX oznámila, že podporí „novú LUNU a pozastaví prvé trhy LUNA a UST“.

Tieto oznámenia nasledujú po tom, ako komunita Terra prijala návrh „Proposition 1623“, ktorý urobil generálny riaditeľ Terraform Labs, Do Kwon. Ide o pokus oživiť rozpadávajúci sa ekosystém LUNA, ktorý sa zrútil začiatkom tohto mesiaca. To všetko vďaka algoritmickému stablecoinu UST, ktorý stratil spojenie s dolárom.

Podľa návrhu Terraform Labs implementovali nový blockchain s názvom Terra 2.0. Staršia verzia by naďalej existovala ako „Terra Classic“. Obnovený ekosystém Terra už nebude zahŕňať UST stablecoin. Existujúci držitelia žetónov Terra Classic dostanú čerstvo vyrazené žetóny LUNA prostredníctvom aidropu.

Burzy pridávajú podporu dobrovoľne

Burzy vrátane Bybit, Kucoin, Binance a Crypto.com začali vyjadrovať svoju podporu Terra 2.0 v priebehu niekoľkých minút od prijatia ponuky. To znamená, že airdrop sa bude týkať aj používateľov, ktorí majú LUNA v peňaženke. Kwon však na Twitteri uviedol, že ich v tejto veci nekontaktoval a urobili tak z vlastnej vôle.

Podľa dnešného oznámenia TFL je Terra 2.0 naplánované na uvedenie do prevádzky 27. mája 2022. Potom dôjde k množstvu nových tokenov.

Zrútený token LUNA, ktorý bude premenovaný na Luna Classic (LUNC), klesol za posledných 24 hodín o viac ako 9 % a momentálne sa obchoduje za 0,0001549 USD.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár