Najväčšia banka v Singapure ponúka obchodovanie s kryptomenami

Po spustení platformy na obchodovanie s digitálnymi aktívami najväčšia singapurská banka rozšírila svoju ponuku na maximálne 100 000 nových zákazníkov.

od Simona

Newsletter news

DBS Group Holdings vám umožňuje obchodovanie s BTC

DBS Group Holdings Ltd., najväčšia banka v Singapure, rozšírila svoju ponuku obchodovania s kryptomenami na svojej burze. Je však zameraná len na obmedzený počet nových členov a predstavuje 100 000 najbohatších klientov, podľa správy Bloomberg.

Banka má špeciálne kapitálové požiadavky vrátane minimálneho investičného prahu 500 USD. Tento krok prichádza po tom, čo singapurská centrálna banka začiatkom septembra vydala nové nariadenia o digitálnych aktívach.

Predtým bola služba obchodovania s kryptomenami na burze vyhradená výhradne pre firemných a inštitucionálnych investorov, rodinné kancelárie a klientov DBS Private Bank a DBS Treasures Private Client. Banka zaznamenala od apríla do júna zdvojnásobenie objemu swapov digitálnych aktív. Navyše, samotné transakcie založené na bitcoinoch sa takmer štvornásobne zvýšili.

Singapur

Singapurské úrady sú stále opatrné voči kryptomenám

Hoci banka zaznamenáva skokový nárast objemu transakcií vo svojom ekosystéme a rozširuje svoje služby pre väčšiu skupinu investorov, Singapur ako krajina stále nie je príliš dôveryhodný v sektore kryptomien. Nie je jasné, aký je postoj úradov k retailovým investorom.

Začiatkom septembra menový úrad Singapuru (MAS), teda centrálna banka krajiny, zopakoval, že drobní investori by nemali investovať do tejto triedy aktív.

„Ceny kryptomien rýchlo kolíšu a investori môžu prísť o všetky peniaze, ktoré vložili do kryptomien,“

vyhlásila inštitúcia.

O nejaký čas neskôr MAS zverejnil svoj regulačný rámec pre kryptomeny, ktorý pokrýva rozsah operácií do roku 2025. Hlavný regulátor uviedol, že plánuje „vytvoriť pripojenie k digitálnej mene“ prostredníctvom plánu s názvom Project Orchid. V rámci toho plánuje MAS preskúmať aj technológiu blockchain, tokenizáciu aktív a cezhraničné platby.

Situácia je teda taká, že zatiaľ čo budúcnosť bitcoinových a retailových investorov v Singapure vyvoláva množstvo otáznikov, problém regulácie a využívania trhu s blockchainom a kryptomenami úrady zjavne neignorujú.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár