Najväčšia austrálska banka ponúkne klientom krypto služby

od Martin Tkáč

Commonwealth Bank of Australia (CBA), čiže CommBank prezradila, že svojim klientom umožní nakupovať, predávať a vlastniť kryptomeny. Inštitúcia sa tak stane prvou v krajine, ktorá takúto funkcionalitu ponúkne.

Odpoveď na vysoký dopyt

Ako sa dočítame v oficiálnom oznámení, iniciatíva vstúpi do platnosti vďaka spolupráci austrálskej banky, kryptomenovej burzy Gemini a Chainalysis.

CBA pridá novú funkciu, v rámci ktorej budú môcť používatelia obsluhovať až desať vybraných digitálnych aktív. Medzi dostupné coiny patria najväčšie kryptomeny, ako napr bitcoin, ethereum, bitcoin cash a litecoin.

Spustenie pilotného projektu sa očakáva v najbližších týždňoch. Banka však sľúbila, že v roku 2022 zavedie ďalšie krypto služby.

Analytici CommBank zistili, že čoraz väčší počet klientov je ochotných používať krypto aktíva ako investičný nástroj. Okrem toho už obchodujú prostredníctvom rôznych obchodných platforiem.

Generálny riaditeľ banky Matt Comyn poznamenal:

Nástup a rastúci dopyt spotrebiteľov po digitálnych menách vytvára výzvy aj príležitosti pre sektor finančných služieb, kde sa objavilo značné množstvo nových hráčov a obchodných modelov, ktorí inovujú v tejto oblasti.

Austrálčania však vyjadrili obavy z niektorých služieb digitálnych aktív na trhu. Ide okrem iného o:

„Problémy s využívaním búrz tretích strán, riziko podvodu a nedôvera niektorých nových dodávateľov.“

CBA je presvedčená, že keďže ide o vedúcu austrálsku banku, musí zakročiť a poskytnúť „dôveryhodný a bezpečný obchod“ svojim klientom.

Austrálska banka Commonwealth s aktívami v správe takmer 1 bilióna dolárov je najväčšou miestnou bankou. Svoje služby poskytuje v Austrálii, na Novom Zélande, v Ázii, Spojených štátoch a Spojenom kráľovstve. Patria k nim okrem iného retailové, obchodné, inštitucionálne bankovníctvo, správa fondov, poistenie, investície a maklérske služby.

Austrália sa snaží stať krajinou priateľskou voči kryptomenám

Minulý mesiac austrálsky senátny výbor uviedol, že krajina by mala zaviesť priaznivé zákony o kryptomenách, ako napríklad daňové úľavy.

Senátor Andrew Bragg, predseda výboru vyjadril názor, že vytvorenie komplexného regulačného rámca by mohlo zabezpečiť väčšiu nezávislosť pre miestnych obchodníkov. Nebudú sa musieť večne spoliehať na zbytočných sprostredkovateľov. Okrem toho bude Austrália na makroúrovni schopná konkurovať popredným krajinám, ako sú USA, Singapur a Spojené kráľovstvo.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár