Najväčší záujem o kryptomeny majú obyvatelia Latinskej Ameriky

od Simona

Podľa štúdie Ripple sú Latinskoameričania najviac vnímaví k odvetviu digitálnych aktív. 50 % opýtaných verí, že tento sektor bude mať významný vplyv na finančný systém. 74 % radšej obchoduje so spoločnosťami, ktoré akceptujú kryptomeny.

NEWSLETTER okrypte.sk

Kryptomeny sú veľmi populárne v menej rozvinutých častiach sveta

Štúdia Ripple potvrdila, že obyvatelia regiónov so slabou ekonomikou považujú kryptomeny a blockchain technológiu za oveľa zaujímavejšie ako obyvatelia rozvinutých krajín. Latinská Amerika a Blízky východ sú podľa novej štúdie dva regióny, kde je toto odvetvie najpopulárnejšie.

Takmer dve tretiny opýtaných Latinoameričanov uviedli, že je pravdepodobnejšie, že budú obchodovať so subjektmi, ktoré akceptujú platby v kryptomenách, zatiaľ čo 50 % verí, že tento sektor bude mať „obrovský vplyv na financie a spoločnosť“.

btc

Podobne reagovali aj občania krajín Blízkeho východu. 67 % uviedlo, že by radšej obchodovali so spoločnosťami, ktoré používajú digitálne aktíva ako platobný prostriedok. Respondenti boli tiež veľmi ochotní osobne investovať do bitcoinov alebo altcoinov. Zaujímavé je, že prejavili veľkú dôveru vo svoje miestne bankové inštitúcie. Až 65 % opýtaných by nakupovalo kryptomeny ochotnejšie ako akcie.

Na druhej strane sa zdá, že Európanov najmenej zaujímajú digitálne aktíva. Len 35 % verí, že pozitívne ovplyvnia budúcu menovú sieť. Len 41 % by uskutočnilo transakcie so spoločnosťami, ktoré akceptujú platby v kryptomenách.

„Celkovo je Latinská Amerika najoptimistickejšia, pokiaľ ide o blockchain a hodnotu tokenov, pričom Blízky východ, Afrika a Severná Amerika o niečo menej a Európa je najkonzervatívnejšia,“ čítame v dokumente.

Prieskum Ripple sa zaoberal aj NFT. Napriek obrovskému záujmu v minulom roku a príchodu mnohých celebrít, športovcov a hudobníkov na tento trh je pre mnohých spotrebiteľov táto problematika stále príliš náročná na pochopenie.

Štúdium Mastercard

Ďalšia nedávna štúdia spoločnosti Mastercard odhalila, že 51 % spotrebiteľov v Latinskej Amerike uskutočnilo aspoň jednu transakciu zahŕňajúcu digitálne aktíva. Okrem toho 33 % používa stablecoiny na každodenné nákupy.

Viac ako polovica opýtaných Latinoameričanov uviedla, že vidí kryptomeny ako úspešný investičný nástroj a dve tretiny chcú hybridnú možnosť vyrovnania, ktorá umožňuje platby v kryptomenách aj tradičných platobných metódach.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár