Najväčší dnes nakupujú bitcoin

od Martin Tkáč

Podľa JP Morgan nárast cien bitcoinov tento týždeň podporili inštitucionálni investori zaisťujúci sa proti inflácii kryptomenou. Spoločnosť upozorňuje, že digitálna mena v tejto úlohe nahrádza zlato.

JP Morgan: tí najväčší uprednostňujú bitcoin pred zlatom

Bitcoin (BTC) rástol týždenne o 23%. Pri tejto príležitosti výrazne prekročil hranicu 50 000 dolárov a opäť dosiahol trhovú kapitalizáciu 1 bilión dolárov.

Podľa oznámenia spoločnosti, ktoré bolo vo štvrtok sprístupnené médiám a klientom JP Morgan, je nedávny nárast cien BTC do značnej miery spôsobený inštitucionálnymi investormi, ktorí sa chcú zaistiť proti inflácii.

Oživenie obáv z inflácie medzi investormi obnovilo záujem používať bitcoin ako ochranu pred ním, uviedli analytici banky, ktorí tvrdia, že došlo k zmene vnímania BTC vo vzťahu k zlatu.

Zdá sa, že inštitucionálni investori sa vracajú k bitcoinu, možno to vnímajú ako lepšie zabezpečenie proti inflácii ako zlato.

JP Morgan identifikoval ďalšie dva faktory, o ktorých sa domnieva, že stoja za súčasným nárastom cien:

Nedávne ubezpečenia politických činiteľov USA, že nemajú v úmysle nasledovať Čínu smerom k zákazu používania alebo ťažby kryptomien.

Nedávny nárast popularity siete Lightning Network a platobných riešení druhej úrovne pomohol prijatiu bitcoinu v Salvadore.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár