Generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon verí, že nás čaká „niečo horšie“ ako recesia

Najväčší dnes nakupujú bitcoin

od Martin

Podľa JP Morgan nárast cien bitcoinov tento týždeň podporili inštitucionálni investori zaisťujúci sa proti inflácii kryptomenou. Spoločnosť upozorňuje, že digitálna mena v tejto úlohe nahrádza zlato.

JP Morgan: tí najväčší uprednostňujú bitcoin pred zlatom

Bitcoin (BTC) rástol týždenne o 23%. Pri tejto príležitosti výrazne prekročil hranicu 50 000 dolárov a opäť dosiahol trhovú kapitalizáciu 1 bilión dolárov.

Podľa oznámenia spoločnosti, ktoré bolo vo štvrtok sprístupnené médiám a klientom JP Morgan, je nedávny nárast cien BTC do značnej miery spôsobený inštitucionálnymi investormi, ktorí sa chcú zaistiť proti inflácii.

Oživenie obáv z inflácie medzi investormi obnovilo záujem používať bitcoin ako ochranu pred ním, uviedli analytici banky, ktorí tvrdia, že došlo k zmene vnímania BTC vo vzťahu k zlatu.

Zdá sa, že inštitucionálni investori sa vracajú k bitcoinu, možno to vnímajú ako lepšie zabezpečenie proti inflácii ako zlato.

JP Morgan identifikoval ďalšie dva faktory, o ktorých sa domnieva, že stoja za súčasným nárastom cien:

Nedávne ubezpečenia politických činiteľov USA, že nemajú v úmysle nasledovať Čínu smerom k zákazu používania alebo ťažby kryptomien.

Nedávny nárast popularity siete Lightning Network a platobných riešení druhej úrovne pomohol prijatiu bitcoinu v Salvadore.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár