Najstaršia americká banka sa stane primárnym správcom USDC

od Martin Tkáč

Spoločnosť Circle poverila BNY Mellon, jedného z gigantov na Wall Street, ktorý je tiež lídrom v adopcii kryptomien, ako hlavného správcu svojho stablecoinu USDC.

Circle začína spoluprácu s BNY Mellon

V tlačovej správe z 31. marca sme sa dočítali, že novovzniknutá spolupráca medzi oboma stranami „uľahčí výmenu skúseností v širokom spektre tém týkajúcich sa digitálnych aj tradičných trhov“.

Ide okrem iného o prepojenie starých a digitálnych kapitálových trhov, správu investícií, skladovanie kryptomien, správu hotovosti pre platby fiat a digitálnou menou a „prieskum digitálnej hotovosti na účely vyrovnania“.

Generálny riaditeľ pre digitálne záležitosti v banke – Roman Regelman sa k spolupráci vyjadril nasledovne.

Naša úloha ako depozitára rezerv USDC podporuje širší trh a prináša hodnotu pre zákazníkov na základe našej úlohy na križovatke dôvery a inovácií.

Jeremy Allaire, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Circle, dodal, že partnerstvo s BNY umožní jeho spoločnosti „budovať mosty medzi tradičnými finančnými službami a vznikajúcimi trhmi digitálnych aktív bez obetovania dôvery“.

USDC je jedným z najrýchlejšie rastúcich stablecoinov. Jeho trhová kapitalizácia je už viac ako 50 miliárd dolárov. V porovnaní s ostatnými stablecoinami je na druhom mieste za Tetherom, ktorý je celkovo piatou najväčšou kryptomenou z hľadiska trhovej kapitalizácie.

Predchádzajúce obchody s kryptomenami BNY

Bank of New York Mellon (BNY Mellon) je najstaršou bankovou organizáciou v USA, ktorej história siaha až do konca 18. storočia. Je to tiež jedna z najrýchlejšie prijímajúcich kryptomenových inštitúcií na Wall Street.

Banka vstúpila do sveta digitálnych aktív začiatkom roka 2021, keď oznámila plány na poskytovanie služieb ukladania BTC svojim inštitucionálnym klientom.

Odvtedy len zintenzívnila svoje aktivity súvisiace s digitálnymi aktívami. Rozšíril svoje zverenecké funkcie do Írska a potom oznámil spoluprácu so SkyBridge, aby mu pomohla vytvoriť bitcoinové ETF. Žiaľ, tieto plány vyšli naprázdno, keďže SEC žiadosť zamietla.

Banka podporila Grayscale aj prezentáciou svojho zámeru pomôcť najväčšiemu svetovému správcovi digitálnych aktív transformovať Bitcoin Trust na burzový fond. SEC sa ešte musí rozhodnúť, či žiadosť Grayscale schváli alebo nie, no spoločnosť nedávno prisľúbila, že v prípade zamietnutia zažaluje komisiu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár