Najlepších 30 altcoinov prehralo proti bitcoinu. Výnimkou je SHIB!

od Martin Tkáč

Bitcoin je v kurze od začiatku októbra a obzvlášť posledný týždeň. Prvá kryptomena sa 5. októbra nakrátko dostala pod 50 000 dolárov, ale odvtedy sleduje pozitívnu trajektóriu to the Moon. Včera vyvrcholila na takmer 58 000 dolároch. V priebehu týždňa je to nárast o 17%.

Keď dôjde k nárastu BTC, alternatívne mince budú nasledovať svojho vodcu, prinajmenšom voči doláru. Väčšina z nich znehodnotila nielen voči USD, ale aj voči bitcoinom. Medzi 30 najlepšími atltcoinami existuje iba jedna výnimka – Shiba Inu.

SHIB rastie proti BTC

Je spravodlivé povedať, že Shiba Inu a jeho rodný token SHIB nedávno upútali pozornosť investorov. A nehovoríme tu len o maloobchodoch. Koncom septembra veľryba kúpila 6,2 bilióna mincí.

🐳🐳 Veľryba SHIB práve kúpila 6 178 758 122 323 dolárov SHIB (43 838 916 USD)

Spolu s prudkým nárastom objemu obchodov s futures sa cena SHIB prudko zvýšila. V priebehu týždňa sa miera SHIB zvýšila o 300% a dosiahla najvyššiu úroveň od mája 0,000035 USD. Napriek miernemu odrazu sa SHIB stále pohybuje okolo 0,00003 dolára a je najlepšou mincou proti BTC.

Podľa údajov spoločnosti CoinGecko sa meme coin v priebehu týždňa zvýšil o viac ako 80% v porovnaní s pôvodnou kryptomenou. Stala sa teda aj 12. najväčšou kryptomenou z hľadiska trhovej kapitalizácie.

Tieto pôsobivé miery rastu predchádzajú sérii projektov NFT. Takzvaní Shiboshi by sa na trhu mali objaviť v najbližších dňoch.

Ostatné altcoiny krvácajú

Ako sme uviedli vyššie, ostatné kryptomeny s vyššou kapitalizáciou sú voči svojmu vodcovi v sýto červenej farbe. Ethereum stratilo viac ako 10% svojej hodnoty a v súčasnosti sa pohybuje okolo 0,06 BTC. Ešte v septembri dosiahol obchodný pár ETH / BTC niekoľkomesačné maximum na úrovni 0,08.

Solana a Dogecoin patrili k najhorším výkonom za posledný týždeň. SOL, ktorá v polovici septembra narástla na nový historický rekord voči doláru, stratila za posledný týždeň 22% hodnoty voči bitcoinu. Porovnateľný je aj pokles DOGE.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár