Najlepší týždeň pre bitcoin

od Martin Tkáč

Bitcoin sa väčšinu víkendu obchodoval nad 60 000. Nedeľné neskoré poklesy však hrozili stratou nedávnych ziskov. Minimum 59 000 dolárov netrvalo dlho. Cena BTC sa opäť šplhá na nahor.

To všetko viedlo k ďalšiemu míľniku pôvodnej kryptomeny. Jej týždenná sviečka sa zatvárala na 60 856 dolárov. To je viac ako predchádzajúce týždenné maximum na začiatku apríla.

V tom čase cena BTC prudko vzrástla a v polovici apríla dosiahla historický rekord okolo 65 000 dolárov. Pri súčasnom kurze okolo 62 000 dolárov sú bitcoiny iba 4% od dosiahnutia nového ATH.

Čo podporilo rast?

Nedávne tempo rastu bolo poháňané rastúcou pravdepodobnosťou, že americká komisia pre cenné papiere a burzy čoskoro schváli ETF založené na BTC.

Špekulácie sa ukázali ako správne. Včera, 18. októbra, sa na burze objavila bitcoinová stratégia ETS ProShares. Na druhej strane dnes môže byť schválená aj ETF bitcoinová stratégia Invesco.

Dátum rozhodovania o ďalších dvoch ETF od spoločností VanEck a Valkyrie je 25. októbra. To znamená, že do konca tohto mesiaca môžu byť uvedené na trh až štyri takéto výrobky.

Toto rozhodnutie má veľký význam pre priemysel kryptomien. Legalizuje triedu aktív, ktorú doteraz finanční regulátori do značnej miery ignorovali. Ďalším krokom je získanie fyzicky podporovaného bitcoínového ETP. Grayscale, investičná spoločnosť, má také plány.

Táto udalosť môže mať obrovský vplyv na ceny. Umožnilo by to ľuďom, ktorí boli doteraz kvôli súčasnej technickej bariére zaujatí, získať expozíciu voči kryptomenám. Tiež by to pravdepodobne vyvolalo masívny príliv inštitucionálnych investorov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár