Nadchádzajúca aktualizácia Etherea – Altair zavedie „Triple Halving“

od Martin Tkáč

Minulý týždeň prelomila druhá najväčšia kryptomena sveta Ethereum (ETH) hranicu 4000 dolárov. Odvtedy sa cena ETH v tomto smere viac-menej konsoliduje a Ethereum blockchain sa pripravuje na nadchádzajúcu aktualizáciu.

Vývojári Ethereum sa pripravujú na nadchádzajúcu aktualizáciu Altair. Tá sa má uskutočniť 27. októbra a predstaví nové funkcie v reťazci Ethereum. Odborníci to nazývajú kľúčovou udalosťou a možno aj posledným prírastkom do blockchainu Ethereum pred jeho zlúčením s Ethereum 2.0. Ethereum vo svojom nedávnom blogovom príspevku oznámilo nadchádzajúcu aktualizáciu Altair.

Aktualizácia reťazca Altair je pripravená na aktiváciu v hlavnej sieti Ethereum. Aktualizácia bude zverejnená v epoche 74240 (27. októbra 2021 10:56:23 UTC).

Vývojári Ethereum nedávno zrýchlili vývoj pomocou implementácie Ethereum 2.0 Proof-of-Stake (PoS). Minulý mesiac londýnsky hard fork implementoval EIP-1559, čím sa blockchain Ethereum stal deflačným. Účelom tohto kroku bolo znížiť vysoké poplatky za plyn na Ethereum.

Nadchádzajúca aktualizácia Altair prinesie niektoré zmeny v reťazci stakingov Ethereum 2.0. Staking je kľúčom k trojnásobnému zníženiu Etherea na polovicu, ktoré prichádza s aktualizáciou Altair. Funkcia stakingu v kombinácii s mechanizmom na spaľovanie poplatkov môže viesť k nedostatku ETH coinov. Bude to teda katalyzátor pre ďalšiu rally na Ethereu.

Dôležitosť aktualizácie

Aktualizácia Beacon chain neovplyvní držiteľov ETF ani ich používateľov. Primárne ovplyvňuje operátorov uzlov a mechanizmus konsenzu. Keďže sa sieť Ethereum pripravuje na „spojenie“, táto aktualizácia sa zameria na prípravu na sharding.

Spustenie 64 paralelných blockchainov nazývaných „zdieľaný reťazec“ pravdepodobne zníži preťaženie siete Ethereum. Implementácia shardingu teda opakovane zlepší škálovateľnosť siete.

ETH sa pripravuje na rally

Analytici boli optimistickí ohľadom nadchádzajúcej aktualizácie Altair siete Ethereum. Navyše, so silným debutom Bitcoin ETF je schválenie Ethereum ETF len otázkou času.

Inštitucionálni hráči mimo USA už hromadia ETH. Svetovo prvé fyzicky usadené ETF Ethereum od Purpose (Kanada) teraz vstúpilo do platnosti. V súčasnosti jej portfólio zahŕňa 76 000 ETH.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár