Na trhu sa objavili NFT a kryptomeny inšpirované Alžbetou II

Trh s kryptomenami bol v posledných hodinách zaplavený projektmi súvisiacimi s Alžbetou II., britskou kráľovnou, ktorá tento týždeň zomrela.

od Simona

Newsletter news

NFT kráľovnej

Vo veku 96 rokov zomrela 8. septembra kráľovná Alžbeta II. Britskú korunu nosila 70 rokov a 214 dní.

Niekoľko hodín po tom, čo panovníčka zomrela, sa na trhu s kryptomenami objavili zbierky NFT a rôzne nové digitálne meny: „Queen Elizabeth Inu“, „Queen Doge“, „God Save The Queen“, „London Bridge Is Down“, „Queen Grow“, „Rip Queen Elizabeth,“ „Elizabeth II,” a nakoniec „Queen Inu II“.

Vynaliezaví členovia kryptomenovej komunity rokmi dokázali, že dokážu celkom netypicky reagovať na akúkoľvek dôležitú udalosť, ktorá sa odohráva po celom svete.

Jedna z najpopulárnejších sérií – „Queen Elizabeth Inu“ – v čase písania tohto článku sa už zvýšila o 11 400%, zatiaľ čo žetón „God Save the Queen“ o „iba“ 1500%.

Okrem toho existovala NFT s názvom „Queen Elizabeth 69 Years NFT“. Za zmienku však stojí, že jeho tvorcovia urobili chybu, pretože kráľovná vládla 70 rokov, nie 69.

NFT

Pokus zarobiť peniaze na nešťastí

Nie každý privítal spustenie tohto typu memocoinov a NFT s nadšením. Nadšenec NFT známy na Twitteri ako ThreadGuy vyhlásil, že každý, kto sa snaží zarobiť na smrti kráľovnej Alžbety II., si zaslúži peklo. Iní zdôraznili, že spôsob vudávania NFT za zvláštnych okolností by sa mal obmedziť na radostné správy.

Alžbeta II. bola najdlhšie žijúcou kráľovnou v histórii Veľkej Británie. Desaťročia bola vo svojej krajine považovaná za osobu-inštitúciu a za postavu, ktorá spájala národy v Spojenom kráľovstve. Počas svojej vlády sa radšej príliš neangažovala do politického diania, možno aj preto si ju verejnosť vo všeobecnosti obľúbila.

Spojené kráľovstvo bude musieť v nasledujúcich mesiacoch urobiť niekoľko významných zmien, vrátane zmeny textu hymny a nahradenia tváre kráľovnej na bankovkách a minciach. Novým kráľom sa stane Karol, syn Alžbety II. Bude vládnuť ako Karol III. Panovníkom sa po ňom zrejme stane jeho syn Wiliam.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár