Na trhu s kryptomenami opäť preteká krv. Bitcoin pod 19 000 $

Trh s kryptomenami opäť zaznamenáva poklesy. Bitcoin klesol pod 19 000 dolárov. Ethereum stojí okolo 1 300 dolárov.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Trh s kryptomenami klesá

Bitcoin sa momentálne obchoduje za približne 18 800 dolárov. To znamená pokles o 6 % za deň a až 13 % stratu v priebehu 7 dní. Stále je tu šanca, že kryptomena vytiahne dvojité dno na grafe, čo bude dobrý základ pre ďalšie silné nárasty. O tom však rozhodnú najbližšie hodiny.

Nálada na BTC trhu však nie je dobrá. Najnovší výsledok Fear & Greed Indexu ukazuje 28, čo je extrémny stach.

Ako sa ETH darí na tomto pozadí? 1 ETH v súčasnosti stojí 1 300 dolárov. To je o 10,5 % menej ako včera a až o 24 % menej ako pred týždňom.

V prípade ETH však máme dočinenia s celkom prirodzenou, silnou korekciou. V priebehu posledných týždňov kryptomena rástla v očakávaní The Merge, t. j. zmeny algoritmu vydávania nových mincí z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Tá sa konala 15. septembra. Po ňom nasledoval fenomén, s ktorým sa často stretávame na finančných trhoch: „kupujte fámy, ale predajte fakty“. V praxi to znamenalo, že trh nafúknutý dobrými správami spustil korekciu sadzieb.

Je možné, že z hľadiska sentimentu to nebude také zlé ako v prípade BTC. Najnovší prieskum indexu strachu a chamtivosti ETH ukazuje 27, čo je strach.

btc

Čo bude ďalej s kurzom?

Na blockchainovom trhu môže čoskoro začať nová éra. Z dlhodobého hľadiska môže ether súťažiť o štatút prvej kryptomeny v tomto odvetví. Aktuálne je však BTC stále „sprievodcom stáda“. Ak sa toto dvojité dno nepodarí vytiahnuť a kurz klesne pod 17 600 dolárov, celý trh opäť zaplaví krv. Na nový boom si určite počkáme do roku 2024. Nasledujúce mesiace sa budú niesť v znamení poklesov a bočného trendu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár